Cotoneaster microphyllus 'Queen of Carpets' (Skalník drobnolistý)

Kód: 37756
64 Kč 55,65 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Kultivar 'Queen of Carpets' je stálezelený kobercovitě rostoucí skalník, pocházející z horských oblastí Číny. Je ideální dřevinou do každé zahrady. Jeho růst je nízký (pouze 10-20 cm) a široce polštářovitý, skvěle kopíruje terén. Skalník drobnolistý vytváří dlouhé dřevnaté výhony, které jsou hustě obrostlé drobnými okrouhlými stálezelenými lesklými lístky zeleného až šedozeleného zabarvení. Květy se objevují od května do června, jsou bílé pětičetné a v průběhu září dozrávají v červené korálkovité malvičky. 

Dobře se uplatní na příkrých svazích, které pokryje svou hustou zelení a omezuje tak negativní vlivy erozní činnosti. Velmi efektní je jeho výsadba na skalkách, mezi nášlapnými cestami i jako náhrada trávníku. Je ideální dřevinou do nádob a lze ho velmi dobře tvarovat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skalníky jsou velmi odolné a nenáročné na stanoviště. Spolehlivě prospívají na slunných, výsušných stanovištích, tak i na humózních půdách v polostínu. Pokud je půda příliš těžká a jílovitá doporučujeme opatřit drenážní vrstvou štěrku. Zpočátku rostlinu dostatečně zalévejte, jakmile si dobře zakoření, snese i sušší období. Mrazuvzdornost -15°C až -18°C.

Velikost 10-15 cm

K1L

Doplňkové parametry

Kategorie: Půdopokryvné rostliny
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: