Angrešt červený 'Hinnonmaeki Rod' keřový

Kód: 24077
189 Kč 168,75 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Angrešt 'Hinnonmaeki Rod' je velmi přizpůsobivá, středně raná, samosprašná a plně mrazuvzdorná odrůda ze severní Evropy, která dorůstá do výšky 1-1,5 m. Je plně rezistentní vůči padlí americkému. Větve jsou trnité a má vroubkované, světle zelené listy. Kvete během dubna. Úrody bývají vysoké a pravidelné. Plody jsou středně veliké s hladkou slupkou, zbarvené do tmavě červené až vínové. Chuťově jsou nasládlé, aromatické a příjemně voní. Sklízíme koncem června až do července, dle zralosti. Plody jsou vhodné pro přímou spotřebu i zavařování.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Angrešt umisťujeme na světlé stanoviště nebo do polostínu, přímé slunce (hlavně v poledních hodinách) může poškodit plody. Půda by měla být vlhká, vápenitá, bohatá na živiny. Povrch půdy zakryjeme mulčem, což je řezaná tráva či listí. Přemokření a sucho rostlině škodí. Postranní dřevo z předchozího roku je plodící dřevo pro příští rok, po sklizni odstraňujeme pouze staré výhony. 

Pokud zakoupíte prostokořenné rostliny, tak jejich kořeny před výsadbou na několik hodin namočte a konečky sestřihněte. Výhony prostokořenných sazenic sestřihněte na 1/3. Prostokořenné sazenice se sází na jaře a na podzim. Kontejnerované sazenice lze sázet celoročně (do zámrazu půdy). Pokud jsou kontejnery hodně prokořenělé, tak doporučujeme rozvolnit kořenový systém, aby se kořeny rozrůstaly do okolí.

Velikost 40 cm

Specifikace RK2

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné dřeviny
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: