Angrešt červený 'Captivator' keřový

Kód: 23630
179 Kč 155,65 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

'Captivator' je středně raná až pozdní, téměř beztrnná odrůda angreštu (mladé výhonky trny mají, ale starší rostliny už mají minimum trnů). Plody jsou středně velké, se slupkou červené barvy, vhodné pro přímý konzum i následné zpracování. Dužnina je chruplavá, svěží sladkokyselé chuti. Plody zrají v polovině července. Plodnost je včasná a velká. Odolnost proti padlí je vysoká, odrůda je mrazuvzdorná. Angrešt 'Captivator' je vhodný do všech pěstitelských oblastí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Angrešt umisťujeme na světlé stanoviště nebo do polostínu, přímé slunce může poškodit plody. Půda by měla být vlhká, vápenitá, bohatá na živiny. Povrch půdy zakryjeme mulčem, což může být posekaná tráva či listí. Přemokření a naopak sucho rostlině škodí. Postranní dřevo z předchozího roku je plodící dřevo pro příští rok, po sklizni nebo brzy zjara odstraňujeme pouze staré výhony. 

Pokud zakoupíte prostokořenné rostliny, tak jejich kořeny před výsadbou na několik hodin namočte a konečky sestřihněte. Výhony prostokořenných sazenic sestřihněte na 1/3. Prostokořenné sazenice se sází na jaře a na podzim. Kontejnerované sazenice lze sázet celoročně (do zámrazu půdy). Pokud jsou kontejnery hodně prokořenělé, tak doporučujeme rozvolnit kořenový systém, aby se kořeny rozrůstaly do okolí.

 

Obal: RP 1,6 L

Velikost: 030-040

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné keře
Hmotnost: 2 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: