Thuja occidentalis 'Smaragd' (Túje/Zerav západní)

Kód: 37999
229 Kč 204,46 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Odrůda 'Smaragd' je mezi tújemi stále velmi oblíbená i po mnoha desetiletích, kdy byla uvedena na trh. A to hlavně pro svůj elegantní tvar, pěknou barvu a zdraví. Roste pomaleji až středně rychle do hustého, sloupovitého, 2-5 m vysokého a až 1,5 m širokého keře dokonale zaplněného větvičkami se šupinatými jehlicemi smaragdově zelené barvy. Tato barva na zimu pouze lehce bledne, pokud je vystavena plnému slunci, ale není hnědá až zrzavá jako u ostatních odrůd. Většinou zůstává hezky zelená.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Túje není náročná na půdní typ, snáší kyselou i alkalickou reakci, ale nesnese vlhkostní extrémy. Půda nesmí být ani podmáčená a ani vysušená (zejména v létě), měla by tendenci prosychat. Ve vyschlé půdě může také předčasně shazovat jehlice a řídnout. Pro dosažení krásné rostliny je vhodné pěstovat ji neustále zamulčovanou. Příliš kyselou půdu upravíme mletým vápencem. Údaje o její mrazuvzdornosti jsou docela rozdílné, ale většinou se udává extrémní odolnost až kolem -40°C.

Je rovněž vhodná i pro pěstování ve venkovních kontejnerech. Rostlina je jedovatá.

'Smaragd' je jeden z nejoblíbenějších jehličnanů pro živé ploty, neboť díky svému subtilnímu růstu se stříhá pouze seshora a to až za mnoho let, pokud přeroste vámi zvolenou výšku. Boky jsou velmi kompaktní, takže řez nevyžadují, pokud nechcete mít přesně střiženou stěnu. Řez je možný kdykoli od jara do konce léta, ale neřežte do staršího dřeva – túje to nemá ráda.

Lze ji ovšem pěstovat také jako solitéru, tak krásně vynikne její pravidelný tvar.

Velikost 30-40 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Konifery
Hmotnost: 8 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: