AGRO Hořká sůl 3 L

Kód: 114
Značka: AGRO
153 Kč 126,45 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Agro Hořká sůl je kapalné hořečnaté hnojivo určené pro rychlé odstranění skrytého i zjevného nedostatku hořčíku, který se projevuje hnědnutím a zvýšeným opadáváním jehličí nebo žloutnutím listů.

Láhev 3 l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Agro Hořká sůl je kapalné hořečnaté hnojivo určené pro rychlé odstranění skrytého i zjevného nedostatku hořčíku. Hořčík, který je základní stavební látkou listové zeleně (chlorofylu) a jeho nedostatek se projevuje hnědnutím a zvýšeným opadáváním jehličí nebo žloutnutím listů (chloróza), sníženou plodností rostlin a zhoršenou jakostí plodů. Vysoký obsah hořčíku v tomto hnojivu zvyšuje tvorbu chlorofylu (zeleného barviva) a je okamžitě pro rostliny přijatelný. Hořká sůl je velmi vhodným doplňkem k hnojivům s obsahem základních živin dusík - fosfor - draslík (N, P, K) a aplikuje se celoročně. Podporuje zdravý růst rostlin a využitelnost ostatních živin.

Poměr živin: hořečnaté hnojivo - hořčík 5% (MgO) + síra 10% (SO3)

Doporučené dávkování:

30 - 45 ml (2 - 3 víčka od lahve) hnojiva nalijte do 10 l vody, krátce promíchejte a roztok je připraven k zálivce cca 1 m2. Zálivku s hnojivem můžete provádějte po celou dobu vegetace na mírně vlhký substrát, až do jeho nasycení roztokem. Hnojivo je velmi vhodné též k přihnojování na list formou postřiku. Na list nepřihnojujte na přímém slunci. Tekutá hořká sůl je hnojivo, jehož použití není časově omezeno. Při nižší vzdušné vlhkosti nebo vysokých teplotách je vhodné použít nižší koncentrace a aplikaci vícekrát opakovat.

Před použitím obsah důkladně protřepte!

 

Výhody: 

- hořčík v okamžitě přijatelné formě pro rostliny

- zamezí hnědnutí jehličí a žloutnutí listů

- zvýší plodnost rostlin a zlepší jakost plodů

- zvyšuje tvorbu chlorofylu (zeleného barviva)

- vyniká vyšším obsahem hořčíku, který zajišťuje rovnoměrný růst, zdravé zelené listy, pravidelnou úrodu a lepší vybarvení plodů

- zlepšuje skladovatelnost plodů

- zvyšuje odolnost plodů proti hnilobám

- podporuje zdravý růst rostlin a využitelnost ostatních živin

- velmi vhodný doplněk k hnojivům

Doplňkové parametry

Kategorie: Minerální hnojiva
Hmotnost: 3.7 kg
Hmotnost: 3.65kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: