Spiraea japonica 'Magic Carpet'® (Tavolník japonský)

Kód: 37843
199 Kč 177,68 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Rostlina pochází z čeledi Spiraeaceae – tavolníkovité a rodu Spiraea. Kultivar 'Magic Carpet'® dorůstá do výšky 60-80 cm a vytváří kompaktní, polštářovitý keř. Má jednoduché, opadavé listy s pilovitým okrajem. Při rašení jsou načervenalé, později přechází do zlatožluté a nakonec jsou zelené s červenými špičkami. Drobné růžové květy složené do plochých až půlkulatých květenství rozkvétají v červnu až červenci. Po sestřihu po odkvětu na podzim remontují (opakovaně kvetou).

Hodí se do skalek, trvalkových záhonů, do skupinových výsadeb či nízkých živých plotů, které mají pouze opticky oddělovat jednotlivé části zahrady. Možno pěstovat i v nádobách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rostlina preferuje slunné stanoviště, ale snese i polostín. Tavolník není náročný na půdní typ, ale na větší množství živin v půdě reaguje vyšší násadou květů a sytější barvou listů. Lépe se mu daří v mírně kyselých, dobře propustných, mírně vlhkých půdách a pro bohaté kvetení jej vysazujte na plném slunci. Rostlina je mrazuvzdorná do min. -34°C. 

Střih provádíme zjara, buď jej můžeme pouze tvarovat, nebo provádět zpětný řez, kdy se odstraní až 2/3 délky loňských větví, čímž podpoříte bujné rašení mladých, zdravých větví.

Velikost 20-30 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: