Rybíz keřový bílý 'Witte Hollander'

Kód: 36744
193 Kč 172,32 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Holandská odrůda rybízu bílého 'Witte Hollander' tvoří úhledné, vzpřímené a hustě rozvětvené keře dosahující výšky 120 až 200 cm a přibližně stejné šířky. Listy jsou laločnaté, sytě zelené. Kvete v květnu žlutavě zelenými květy uspořádanými v hroznovitých soukvětích. V červnu a červenci plodí světlé, téměř průhledné plody, které z něj činí jednu z nejvyhledávanějších odrůd vůbec. Šťavnaté plody jsou vhodné pro přímou konzumaci, také k výrobě šťáv, sirupů a marmelád a v neposlední řadě ozdobí nejeden koláč.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Preferuje slunná stanoviště, ale snese i polostín. Ideální jsou polohy chráněné před severním větrem. Rybíz nejlépe poroste v mírně vlhké, dobře propustné a výživné, hlinitopísčité půdě. Dobře zakořeněný keř toleruje i sušší zahradní zeminy, ale během delšího období bez deště ho však zalévejte. Rybíz špatně reaguje na těžké a dlouhodobě přemokřené půdy, ve kterých může kořenový systém zahnívat.

Součástí péče je přísun živin. Osvědčilo se podzimní přihnojování organickými hnojivy, ale pokud tak neučiníte, klidně můžete na jaře použít tekuté hnojivo. Rybíz bude vyžadovat pravidelný řez. Na konci prvního roku zkraťte výhonky přibližně o třetinu nebo až o polovinu, v následujících letech proveďte zmlazovací řez, při kterém zároveň odstraníte všechny suché a poškozené větve. Rybíz je v našich podmínkách mrazuvzdorný a nevyžaduje zimní péči.

Velikost 40 cm

Specifikace RK2

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné keře
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: