Růže pnoucí 'Metanoia'

Kód: 36735
Tip
374 Kč 333,93 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Kultivar 'Metanoia' patří mezi růže – climbery (pnoucí), které nabízejí velké květy a opakované kvetení. Výhonky dospělé rostliny dorůstají do výšky 2,5 až 3 m. Růže kvete od června do září většími, poloplnými květy nezvyklé lososové barvy, které osvěží vzhled každé zahrady. Listy jsou podobně jako u jiných odrůd lesklé, tmavě zelené a odolné vůči chorobám.

Uplatní se v moderních i venkovských zahradách laděných v romantickém stylu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kultivar vysazujeme na vzdušná, slunná stanoviště, která nejsou vystavena celodennímu žáru. Půda by měla být dobře propustná, kyprá a vlhká. Ideální je živná zemina bohatá na humus. Růže nesnáší přemokřené a jílovité půdy. Vedle zavlažování a občasného prokypření povrchu půdy si růže potrpí na pravidelný přísun živin. Na jaře můžete do půdy zapracovat zásobní hnojivo s postupným uvolňováním živin, v průběhu vegetace použijte hnojivovou zálivku s vyšším obsahem fosforu. Pravidelné přihnojení nastartuje růst nových listů, výhonků i tvorbu květů. Kultivar vždy přihnojte pouze speciálním hnojivem určeným pro růže.

Růže pnoucí potřebuje opěrnou konstrukci. Součástí péče je odstraňování odkvetlých květů a poškozených či napadených listů. Na pnoucích růžích kvetoucích víckrát do roka na jaře odstraňte staré a slabé výhonky. Boční větvičky zkraťte. Výhonky starší 5 let, které málo kvetou, odstřihněte na začátku výhonku. Kultivar před silnými mrazy ochrání vrstva mulče a smrkové chvojí.

BS

Specifikace RK4 špalír

Doplňkové parametry

Kategorie: Růže
Hmotnost: 3 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: