Pyracantha coccinea 'Soleil d' Or' (Hlohyně šarlatová)

Kód: 37840
199 Kč 177,68 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Hlohyně šarlatová patří mezi oblíbené keře díky velmi nízkým nárokům na údržbu a půdní podmínky. Jde o stálezelený okrasný keř, který řadíme do čeledi Rosaceae – růžovité. Její původní domovinou jsou oblasti ležící kolem Středozemního moře. 

Kultivar 'Soleil d'Or' bez stříhání dorůstá do výšky 3 m a vytváří přitom vzpřímený keř. Má jednoduché tmavě zelené, neopadavé listí a podobně jako jiné odrůdy nabízí nepřeberné množství bílých květů vykvétajících na přelomu května a června. Z květů se pak do podzimu vytvoří pestré bobule se sytě žlutooranžovou barvou. Nejedlé, nejedovaté plody zůstávají na dřevině během celé zimy, pokud je dřív nesezobe ptactvo. Uplatní se jako mimořádně efektní i efektivní živý plot. Na větvičkách jsou pichlavé trny, takže plot poskytne ochranu před nechtěným vstupem na pozemek. Plodí na dvouletém (loňském) dřevě, takže si zjara dejte pozor, ať si neostříháte všechny loňské výhony, které by kvetly a nesly plody. Proto se ploty z hlohyní stříhají až v létě. Není popínavá, takže v zásadě nepotřebuje oporu. Je však běžné mladé rostliny oporou vyztužit (pokud ji nepěstujete formou živého plotu), aby nejdelší výhon směřoval vzhůru a rostlina rychleji rostla přednostně do výšky.

V nádobách je celoročně atraktivní dekorací na terasách a balkonech. Vhodná do městských výsadeb i k ozelenění ploch po výstavbě dálnic a regionálních silnic.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Snáší téměř jakoukoli půdu, jen musí být propustná a živná a spíše ne kyselá. Stanoviště může být slunné i polostinné. Nesnáší mrazové kotliny. Při extrémních mrazech namrzají, po seříznutí většinou dobře obrážejí. Mladé rostliny jsou na silné mrazy citlivější, proto jim dopřejte zimní ochranu. Hlohyně se v Česku pěstují s úspěchem téměř všude i díky faktu, že výborně snáší znečištěné ovzduší, jsou to tedy oblíbené keře pro výsadbu podél dálnic a v průmyslových zónách měst. Plně mrazuvzdorná do min. -20 až -23 °C.

Velikost 40+ cm

RK2

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: