Perovskia atriplicifolia 'Silvery Blue'® (Perovskie lebedolistá)

Kód: 37831
239 Kč 213,39 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Perovskia atriplicifolia neboli perovskie lebedolistá je opadavý polokeř, který patří do čeledi Lamiaceae – hluchavkovité. Pochází původně z Afghánistánu, Tibetu, Íránu a Himálaje. Ve srovnání s ostatními kultivary z rodu perovskie odrůda 'Silvery Blue'® dorůstá do výšky 60-80 cm a podobné šířky. Má vzpřímený a kompaktní tvar. Rostlina je olistěna aromatickými stříbrnými listy, které vyrůstají na pevných větvích, jsou kopinaté a pilovité. Voňavé, hluchavkovité, modrofialové kvítky podobající se levanduli jsou uspořádány v koncových latách, které jsou atraktivní pro včely a motýly. Rostlina kvete od července do srpna a je každým rokem bohatší. Mladé letorosty jsou pružné a dužnaté, starší dřevnatějí. Rostlina obsahuje aromatickou silici, která svou vůní připomíná šalvěj. Ve své původní domovině byla perovskie používána v lidovém léčitelství a sušené listy se používaly jako tabák.

Perovskii můžete vysadit do smíšených trvalkových záhonů, kde vynikne nápadný kontrast barev mezi listy a květy. Je vhodná i k řezu a také pro osazení větších nádob a koryt. Uplatní se také ve skalkách a jako obruba chodníků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Perovskie lebedolistá je velmi nenáročná rostlina. Při minimální péči velmi dobře prospívá a nádherně květe. Má ráda slunná místa, velmi vhodné jsou sušší, propustné, hlinitopísčité půdy. U kultivaru 'Silvery Blue'® se doporučuje provést každoročně na jaře řez na 15 cm výšky, čímž se podpoří tvorba nových výhonků a bohaté kvetení. Je mrazuvzdorná až do -28 °C, nicméně zimní přikrývka je vhodná, obzvláště ve vyšších polohách.

Velikost 20-30 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky a bambusy
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: