Jabloň 'Melodia' - raně zimní

Kód: 35592
289 Kč 251,30 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Prostokořenný stromek

'Melodia' je zimní odrůda jabloně vyšlechtěná v ČR. Stromy rostou středně bujně a vytváří kulovité koruny, zahuštěné krátkým plodným obrostem. Plod je středně velký, kulovitého až kuželovitého tvaru, slupka tenká, hladká, ojíněná, žlutavé barvy s fialovým líčkem. Dužnina je bílá, nakyslá, křehké konzistence, středně šťavnatá a aromatická.
Plody se sklízí koncem září, konzumně dozrávají v prosinci až v lednu. Skladovatelnost je do ledna. Plodnost je brzká, velká, nutná probírka.
Tato odrůda je vhodná do všech pěstitelských oblastí, obzvláště vhodná do středních a vyšších poloh. Ideálně na polopropustné půdy s dostatkem vláhy a živin. Odolnost proti napadení padlím je střední, proti strupovitosti je rezistentní. Plody jsou vhodné pro přímý konzum i ke zpracování. Vhodnými opylovači jsou například odrůdy 'Fuji', 'Gala', 'Golden Delicious', 'Granny Smith', 'Melrose', 'Opal', 'Pinova', 'Rajka', 'Rubinola', 'Spartan', 'Topaz'.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vybíráme slunná a teplá stanoviště, nejlépe orientovaná na jižní stranu, s půdou dostatečně bohatou na živiny, lehkou, dobře propustnou, vlhkou, ale nepřemokřenou. Jabloně preferují půdu s neutrální až mírně kyselou reakcí. Důležité je si předem připravit místo výsadby. Vykopeme jámu cca 1mx60cm, v případě těžkých jílovitých půd 80x80x100. Vybranou půdu upravíme dle potřeby - do těžší přidáme písek, do příliš lehké zase zem hlinitou. Přidáme také odleželý hnůj, či zahradní substrát, který již obsahuje patřičná hnojiva.   

Výška 150+ cm

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné stromy
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: