Hippophae rhamnoides 'Leikora' (Rakytník řešetlákový - samice)

Kód: 36540
299 Kč 266,96 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Hippophae rhamnoides 'Leikora' je opadavý keř patřící do čeledi hlošinovité. Dorůstá do výšky  2-4 m a vytváří nepravidelný, rozložitý keř nebo malý strom. Na trnitých větvičkách střídavě vyrůstají úzké, z obou stran modrozelené až stříbřité listy. 

Spolehlivě plodící odrůda s nejpozdnější dobou zrání. Dozrává pomalu díky podzimnímu chladnějšímu počasí. Dozrávat začíná koncem září, může se sklízet celý říjen. Tvoří střední až vyšší keřovou korunu silného a pevného růstu. Keř je středně otrněný. Plody jsou sytě oranžové oválného tvaru u stopky širší, se silnou slupkou, dosahují váhy 0,65g. Chuť je spíše kyselejší. 'Leikora' má silné větve a proti jiným odrůdám snese dobře řez do 3 letého dřeva. To se hodí při sklizni plodů odřezáním spolu s větévkami. Víceletý keř o výšce až 4m a přinese 35-50 kg plodů, které obsahují až 10x více vitamínu C než pomeranče a k tomu spoustu dalších vitamínů skupiny  B, D, K, E a dalších lidskému tělu prospěšných látek.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro naše klimatické podmínky velmi vhodná a nenáročná dřevina, která si získala oblibu hlavně díky mimořádným léčivým účinkům na lidský organismus.  Rakytník vyžaduje slunné stanoviště a zahradní, dobře propustnou půdu. Koření velmi široce, takže po zakořenění snese i dost sucha, naopak nesnáší zamokřené půdy. Je plně mrazuvzdorný (až do -47 stupňů) a odolný proti chorobám i škůdcům.

Plody využíváme všestranně: čerstvé, zmrazené, sušené. Připravujeme z nich džusy, šťávy, marmelády, zavařeniny. Ideální při oslabení organismu, k posílení imunity.

Velikost 20-30 cm

Specifikace K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: