Hippophae rhamnoides 'Botanica' (Rakytník řešetlákový - samice)

Kód: 27068
299 Kč 266,96 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Silný keř dorůstá bez tvarování až do 3-4 metrů. Korunu má pyramidální. Výhony mají světle hnědou kůru a jsou velmi řídce otrněné. Listy jsou úzké, dlouhé, světle zelené, stříbřitě ojíněné. Plody jsou oválné, oranžově žluté, velmi veliké, o hmotnosti až 1,3 g. Patří mezi velkoplodé rakytníky. Slupka plodu je tuhá a při ručním sběru se plody snadno odtrhnou bez poškození. Dužina je šťavnatá, chutná příjemně kysele, slabě aromatická.
Zraje středně raně, dužnaté plody dozrávají koncem srpna až začátkem září. Odrůda je velmi úrodná. Z jednoho keře se sklidí 7-15 kg plodů později až 35 - 40 kg. 
POZOR, nutno objednat minimálně 2 rostliny (samčí a samičí), pokud ještě nemáte na své zahradě rostlinu jednoho z pohlaví. Jedna samčí rostlina odrůdy 'Pollmix' postačí k opylení 5 rostlin samičích odrůd.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro naše klimatické podmínky velmi vhodná a nenáročná dřevina, která si získala oblibu hlavně díky mimořádným léčivým účinků na lidský organismus.  Rakytník vyžaduje slunné stanoviště a zahradní, dobře propustnou půdu. Je plně mrazuvzdorný (až do -47 stupňů) a odolný proti chorobám i škůdcům. Při výsadbě dodržujeme vzdálenost mezi rostlinami cca 2,5 - 3 m. Díky své odolnosti je rakytník používán i jako okrasná dřevina.

Když se vystihne správný termín zralosti, je také možno plody setřást na podloženou plachtu. Zralost se musí sledovat. Plody sklízíme, když jsou ještě tvrdé. Postupuje rychle, pak plody měknou. Sklízet se musí během týdne. Tato odrůda je vhodná i pro mechanizovanou sklizeň.
Plody obsahují až 151 mg % vitaminu C, 4,3 % oleje, 3,5 % cukru, 13,9 mg % karotenoidů a mnoho dalších tělu prospěšných látek.

Plody využíváme všestranně: čerstvé, zmrazené, sušené. Připravujeme z nich džusy, šťávy, marmelády, zavařeniny. Ideální při oslabení organismu, k posílení imunity.

Specifikace K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Sortiment rostlin
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: