Chaenomeles speciosa 'Yukigoten' (Kdoulovec lahvicovitý)

Kód: 34724
213 Kč 190,18 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

'Yukigoten' je jeden z nejatraktivnějších odrůd kdoulovce. Velmi dekorativní jsou bílozelenkavé květy, které krásně kontrastují s bujnými, lesklými, zelenými listy oválného tvaru. Kvete od března do dubna, z květů dozrávají zelenožluté aromatické jedlé plody. Tento trnitý keř je schopný dorůst do výšky 2,5 metrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kdoulovce porostou v téměř jakékoli půdě, ale nesnáší silně vápenitou (zásaditou) zem, stanoviště slunná až polostinná. Dopřejte jim rovnoměrné vlhko, a jakmile zakoření, zalévat nemusíte. Mrazuvzdorný do min. -29°C.

Kdoulovec lahvicovitý (Chaenomeles speciosa) nese květy pouze na výhoncích starších dva a více let. Neměl by proto být řezán příliš intenzivně. Na jaře se vyplatí provádět sanitární ošetření, eliminující poškozené, slabé nebo nemocné větve. Nic víc není třeba.

Plody se používají k dochucení různých pokrmů z jablek a hrušek, kde zvýrazní jejich chuť a vůni. Samostatně se z nich vyrábějí džemy, kompoty a tepelně zpracovávané dezerty, protože v našich středoevropských podmínkách nejsou vhodné pro přímou konzumaci. Jsou tuhé a je nutné je tepelně zpracovat, aby změkly a naplno se rozvinulo jejich aroma. Mají vysoký obsah draslíku, množství cukrů je rovnocenné s jablky a nezanedbatelný je i jejich vysoký obsah vitamínu C.

Specifikace K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: