Buddleja davidii 'Nanho Blue' (Komule Davidova)

Kód: 27053
219 Kč 195,54 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

'Nanho Blue' patří mezi rychle rostoucí vzdušné keře, které se stanou výraznou dominantou zahrady. Keř dorůstá do výšky až 3 m a podobné šířky, ale kromě robustního vzrůstu zaujmou hlavně modravé květy uspořádané v dlouhých, nezřídka až 30-40 centimetrových latách. Svou intenzivní vůní láká do zahrady motýly a jiný užitečný hmyz. Opadavé, kopinaté listy mají šedozelené zbarvení. Kultivar začíná kvést v červenci a kvetou až do října. Intenzivnějšího kvetení dosáhnete odstraňováním odkvetlých soukvětí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rostlina preferuje slunné, nejlépe chráněné stanoviště. Prosperuje sice i v polostínu, ale na takovém stanovišti obvykle méně kvete. Nejlépe poroste v dobře propustné, mírně vlhké, výživné, hlinitopísčité půdě. Dobře zakořeněná rostlina toleruje i sušší půdy a snese období bez deště, ale při nedostatku vláhy mu zálivku dopřejte. Při občasném přihnojení nejsou problémem ani chudší zeminy. Komule nemá ráda jílovité zeminy a špatně se jí daří i v přemokřených půdách, v nichž její kořeny snadno zahnívají a může v nich docházet i k zimnímu vymrzání. Při přemokřených půdách se vyplatí rostlině při sázení zajistit kvalitní drenážní vrstvu, která odvede přebytečnou vodu od kořenového systému. Kultivar dobře snáší vysoké teploty, po zakořenění lépe toleruje sušší půdy i delší období bez deště a daří se mu dokonce i ve znečištěném městském prostředí.

Jinak rostlina nemá specifické požadavky, stačí jí, když budete odstraňovat odkvetlá květenství pro podporu tvorby nových květů. Na jaře po odeznění mrazíků rostlina vyžaduje hlubší řez, rostlinu seřízněte zhruba na 1/3. Řezu se nemusíte obávat, rostlina výborně regeneruje.

Kultivar odolává mrazům do -20 °C, při silnějších mrazech uvítá nastýlku ze spadaného listí nebo chvojí. Komuli se lépe daří v teplejších oblastech, do chladnějších poloh si raději pořiďte již starší rostlinu s vyzrálejším dřevem.

Velikost 30-50 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Sortiment rostlin
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: