Amelanchier lamarckii (Muchovník Lamarckův)

Kód: 36447
266 Kč 237,50 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

Muchovník je v poslední době čím dál populárnější keř, zejména díky svému zdravému letnímu ovoci. Jedná se o opadavý, větší keř či nízký vícekmenný strom.
Na jaře od dubna do května jej zdobí drobné, voňavé, hvězdicovité květy čistě bílé barvy. Listy jsou oválné, až 8 cm velké a raší bronzově a zrají do tmavě zelené barvy, na podzim se mění do překrásných odstínů sytě růžové až zářivě červené.
Tato rostlina má lidové označení indiánská borůvka, neboť její plody jsou borůvkám podobné vzhledem i způsoby zpracování. Mají cca 1 cm v průměru, temně modrofialovou barvu, zrají již v červnu až v červenci a mají výbornou, sladkou chuť s lehce pikantní, trnkovou příchutí. Na keři vydrží zralé poměrně dlouho, takže je možné je sklízet postupně až měsíc.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Muchovník roste poměrně divoce do hustého a velkého keře. Pokud jej chcete udržet kompaktní, na jaře před rašením jej sestříhejte, dobře snáší tvarovací i omlazovací řez. Potřebuje kyselou až neutrální půdu bez obsahu vápence, která bude živná a neustále vlhká, ale dobře odvodněná a slunné nebo světlé polostinné místo. Plně mrazuvzdorný do cca -34°C.

Velikost 20-30 cm

Specifikace K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: