Vaccinium corymbosum 'Brigita Blue' (Kanadská borůvka)

Kód: 34853
219 Kč 195,54 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

'Brigitta Blue' je středně raná odrůda kanadské borůvky s velkými, světle modrými, ojíněnými plody dozrávajícími kolem poloviny srpna (přibližně 2 týdny po odrůdě 'Bluecrop'). Mají pevnou, šťavnatou dužninu nazelenalé barvy, chuť je mírně nakyslá. Sklizeň provádějte po úplném vybarvení plodů, až tehdy je jejich chuť plnohodnotná. Jsou vhodné k přímému konzumu i k následnému zpracování, jsou plné vitamínů, mikroprvků a antioxidantů. Plodům předchází krásné, drobné, bílorůžové květy zvonkovitého tvaru uspořádané do hroznů. Vejčité, zašpičatělé, zelené listy se na podzim zbarvují do krásných červených odstínů. Keř roste vzpřímeně do výšky 1,3 - 1,8 m.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kanadské borůvky vyžadují kyselé, propustné půdy a dostatek vláhy.  Vysazujeme na slunečné stanoviště. Výjimečně do polostínu, a to tam, kde by bylo na slunci moc velké sucho a úpal. Sluníčko má vliv na chuť plodů a intenzitu zbarvení listů na podzim. Při výsadbě se proto doporučuje vytvořit jámu minimálně 0,5 x 0,5 x 0,5 m, která se vyplní rašelinou s příměsí písku a do té se rostliny sází. Nutné je dále pravidelné doplňování živin, ideálně hnojivy pro kyselomilné rostliny. Borůvky upřednostňují vyšší vlhkost vzduchu. Pravidelný řez není nutný, odstraňují se jen staré, proschlé větve. Mrazuvzdornost v našich podmínkách je dobrá (- 29°C), netrpí škůdci ani chorobami. 

Vždy je doporučeno vysadit aspoň dvě rostliny (ideálně dvě rozdílné odrůdy se stejnou dobou kvetení a zrání) pro vzájemné opylení a následné vyšší výnosy, neboť jsou cizosprašné.

 

Velikost 40-60 cm

C2L

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné keře
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: