Spiraea nipponica 'Snowmound' (Tavolník niponský)

Kód: 38005
189 Kč 168,75 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Tavolníky jsou jemné, krásně kvetoucí keře, oblíbené především pro svou nenáročnost a neskutečnou odolnost vůči podmínkám a prostředí, ve kterých jsou pěstovány. Můžete je absolutně zanedbávat a přesto se budou mít čile k světu.

Mezi velmi okázalé odrůdy patří i 'Snowmound', čistě bíle kvetoucí kultivar tavolníku niponského, jehož tvar lze v době květu popsat jako zářivý ohňostroj. Samotné kvítky jsou droboučké, seskupené v půlkulatých okolících a těmi jsou větve bohatě ozdobené až na samý konec, takže v době květu listy téměř nejsou vidět. Vůně květů velmi vábí hmyz, lidi však moc ne. Často je zaměňován s tavolníkem popelavým 'Grefsheim', který rovněž tvoří dlouhá, bohatě kvetoucí ramena, ta jsou ale převislá, zatímco 'Snowmound' je na první pohled vzpřímený a pravidelně rozložený do všech stran. Opadavé listy jsou drobné, středně zelené s lehce modrozeleným spodkem, oválné až elipčité a mělce pilovité. Dorůstá do výšky i šířky pouze 1-2 m, čímž se skvěle hodí do zahrady každé velikosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tavolník není náročný na půdní typ, ale na množství živin v půdě reaguje bohatším kvetením a sytější barvou listů. Lépe se mu daří v mírně kyselých půdách a pro bohaté kvetení jej pěstujte na plném slunci. I když se to možná nezdá, s trochou péče si můžete vypěstovat opravdu moc pěkný keř. Je mrazuvzdorný do min. -40°C a můžete jej bez obav umístit i do venkovních kontejnerů.

Protože kvete v jarním období, jakýkoli řez provádějte nejlépe okamžitě po odkvětu (začátkem léta). Můžete použít i zpětný řez, kdy odstraníte až 2/3 délky loňských větví, čímž podpoříte bujné rašení mladých, zdravých větví.

Velikost 20-30 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: