Spiraea japonica 'Little Princess' (Tavolník japonský)

Kód: 37411
199 Kč 177,68 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Rostlina pochází z čeledi Spiraeaceae – tavolníkovité a rodu Spiraea. Kultivar 'Little Princess' dorůstá do výšky 40-60 cm a vytváří kulovitý, kompaktní keř. Tento nízký, pomalu rostoucí, opadavý keřík má jednoduché, sytě zelené listy s pilovitým okrajem. Před opadem se zbarvují přes žlutou do červena. Květy jsou světle růžové (v různých odstínech dle stáří květu), složené do plochých až půlkulatých soukvětí. Dřevina kvete v červnu až červenci. Po sestřihu po odkvětu je schopna remontovat (znovu vykvést).

Hodí se do skalek, trvalkových záhonů, do skupinových výsadeb či nízkých živých plotů, které mají pouze opticky oddělovat jednotlivé části zahrady. Možno pěstovat i v nádobách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rostlina preferuje slunné stanoviště, ale snese i polostín. Tavolník není náročný na půdní typ, ale na větší množství živin v půdě reaguje vyšší násadou květů a sytější barvou listů. Lépe se mu daří v mírně kyselých, dobře propustných, mírně vlhkých půdách a pro bohaté kvetení jej vysazujte na plném slunci. Rostlina je mrazuvzdorná do min. -34°C. 

Střih provádíme zjara, buď jej můžeme pouze tvarovat, nebo provádět zpětný řez, kdy se odstraní až 2/3 délky loňských větví, čímž podpoříte bujné rašení mladých, zdravých větví.

Velikost 20-30 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: