Prunus incisa 'Kojou-no-mai' (Slivoň vyříznutá)

Kód: 36672
280 Kč 250 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

'Kojou-no-mai' je pomalu rostoucí opadavý keř, který má pro leckoho větší estetickou hodnotu v zimě ještě před tím, než jej ozdobí květy a listy. Větvičky této odrůdy jsou totiž různě pokroucené, jakoby od pupenu k pupenu nerovné, přesto všechny směřují vzhůru nebo do stran a nepolehávají, což rostlině tvoří pěkný a kompaktní tvar. Dorůstá do výšky i šířky okolo 1-1,5 m. Brzy zjara se obsype množstvím malých bílých květů na dlouhých stopkách, které se otevírají ze sytě růžových poupat. Po květech následují listy, jež jsou drobné 1-3 cm dlouhé, oválně kopinaté, jasně zelené na jaře a v létě a křiklavě rubínově červené až ohnivě oranžové na podzim. Rostlinu lze jakkoli stříhat na jaře před rašením, nebo začátkem léta po odkvětu. Hojně se využívá pro tvorbu bonsají, kdy je stříhána několikrát do roka a nevadí jí to. Kvete spolehlivě a bohatě každým rokem.

Díky pomalému růstu a malé velikosti v dospělosti je vhodná do malých zahrad a předzahrádek ať už ve formě keře nebo naroubovaná na nízkém kmínku

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jako většina slivoní i tato má ráda přiměřeně živnou, vlhkou ale dobře propustnou zem, neutrální až mírně kyselou pro podzimní vybarvení listů. Vysazujte ji na plném slunci. Mrazuvzdorná do cca -23°C.

Velikost 20-30 cm

Specifikace K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 7 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: