Potentilla fruticosa 'Abbotswood' (Mochna křovitá)

Kód: 36657
184 Kč 164,29 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Mochna křovitá 'Abbotswood' je bohatě rozvětvený, mírně rozložitý a nižší keř dorůstající do výšky okolo 80 cm. Má hustý a kompaktní tvar. Je opadavý, se zelenými, úzkými, drobnými listy. Kvete od května až do října bílými pětičetnými květy miskovitého tvaru.

Ideální je jako podrost pod vyšší stromy a keře nebo jako půdopokryvný keř, v tom případě vysazujte rostliny ve vzdálenosti 40-50 cm od sebe. Je rovněž skvělá do nízkých živých plotů, skalek a také do svahů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mochny nejsou náročné na pěstování, mají rády slunná nebo polostinná místa, pěstují se v chudých, písčitohlinitých a dobře propustných půdách nebo na skalkách. Divoce rostoucí odrůdy je pro kompaktní růst dobré zjara zastříhnout o cca jednu třetinu. Nepotřebují časté hnojení ani extra zálivku, jakmile dobře zakoření, ale vhodným hnojivem na tvorbu květů podpoříte násadu nových poupat. Pokud máte v zahradě vápenatou půdu, nedělá mochně dobře, může trpět na chlorózu (žloutnutí listů). Také polévání vodou, která obsahuje vápník, není vhodné. Mrazuvzdorné do cca - 40°C.

Velikost 20-30 cm

Specifikace K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: