Pinus mugo 'Laurin' (Borovice kleč)

Kód: 36645
1 021 Kč 911,61 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Borovice jsou nádherné a vznešené stromy, které se vyskytují v širokém klimatickém pásmu - od chladných severských zemí, až po rozpálené přímořské pláně. Bylo vyšlechtěno mnoho odrůd, přesto nejkrásnější jsou divoce rostoucí borové hvozdy. Rozličné odrůdy a formy zakrslých borovic a horských klečí jsou v našich zahradách zastoupeny již dlouhou dobu. Šlechtitelé stále přicházejí s novými výpěstky a jedním z nich je i odrůda 'Laurin'.

Borovice kleč 'Laurin' je nízký, pomalu rostoucí, vystoupavě polštářovitý kultivar, který se vyznačuje krátkými, tmavě zelenými jehlicemi, které bohatě obrůstají větvičky. Vyrůstají ze svazečku po dvou kusech. Dorůstá okolo 0,5 m výšky a 1-1,3 m šířky. Rozprostírá se do stran, přičemž si zachovává zakulacený tvar. Díky pomalému růstu se často využívá i pro bonsaje. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Preferuje slunné stanoviště a dobře propustnou, sušší půdu, nepříliš vápenatou. Nevadí jí chudé půdy. Je vhodná do skalek, na terasy, vřesoviště, do nádob atd. Mrazuvzdornost této odrůdy je do -40°C. 

Velikost 20-30 cm

Specifikace K5 FP

Doplňkové parametry

Kategorie: Konifery
Hmotnost: 5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: