Physocarpus opulifolius 'Schuch' (Tavola kalinolistá)

Kód: 37573
222 Kč 198,21 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Různé druhy tavoly kalinolisté se v zahradách těší oblibě pro své dekorativní listy výrazných barev, květenství i plody. Kultivar 'Schuch' se může pochlubit úhledným, kompaktním habitem i statným vzrůstem. Dospělý keř dorůstá do 2metrové výšky, zaujme laločnatými listy s výrazně červeným vybarvením mladých listů a výhonů, později vínovou barvou listů i kresbou žilnatiny a okouzlí i nepřehlédnutelnými kulovitými soukvětími bílých až narůžovělých chocholíků, které ho budou zdobit v květnu i červnu. Po odkvětu se tvoří červené, lesklé plody, které naplno vyniknou po opadu listů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tavola kalinolistá má v oblibě sluneční stanoviště, kde se její listy dokážou vybarvit nejintenzivněji, ale vadit jí nebude ani polostín. Přednostně ji vysazujeme do dobře propustné, spíše sušší zahradní půdy bohaté na humus, ale dokáže se výborně adaptovat i na mírně vlhké a chudší zeminy. Kultivaru nesvědčí pouze dlouhodobě přemokřené půdy a proto je za těchto podmínek důležitá kvalitní drenážní vrstva.

Tavola kalinolistá v principu nevyžaduje řez, protože se dobře rozvětvuje, ale prořezávání snáší velmi dobře, takže ji můžete pravidelně tvarovat nebo alespoň snižovat nejstarší stonky. Razantnější tvarovací řez se vždy dělá až na jaře. Kultivar nevyžaduje zimní péči. Mrazuvzdornost do -32°C až -35°C.

Velikost 30-40 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: