Photinia fraseri 'Red Robin' (Blýskavka)

Kód: 34082
289 Kč 251,30 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Blýskavka Fraserova 'Red Robin' je vyšší, neopadavý, poměrně rychle rostoucí keř v mladém věku, po dosažení výšky kolem 1,5 m svůj růst zpomalí a samovolně zahušťuje do nepropustného keře. Dosahuje do výšky 2-4 m a šíře 1-2 m. Nové listy mají zářivě červenou barvu a posléze dozrají do tmavě zelené a přirůstají v nepravidelných intervalech. Jsou poměrně velké, 10 až 14 cm dlouhé a 4-8 cm široké a až 3x do roka raší zářivě červenou barvou, než dozrají do tmavě zelené. Mají oválný tvar a jsou velmi lesklé až blýskavé, odtud pochází název rostliny. U starších rostlin se v průběhu května objevují drobné, krémové květy, které jsou uspořádané v latách, po nichž mohou následovat maličké, tvrdé plody na delších stopkách.
Velmi dobře snáší řez, tudíž je ideální rostlinou i pro tvorbu živých plotů. Starší, pravidelně tvarované rostliny vyniknou i jako zajímavé solitéry.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mladé rostliny rostou velmi rychle, než dosáhnou přibližně 1,5 m výšky, poté se růst zpomalí a začínají se samovolně zahušťovat do téměř neprostupného a neprůhledného keře. Což z blýskavky činí ideální keř pro živé ploty. Pokud se pro ně rozhodnete, doporučujeme sázet po 70-100 cm, ne méně, aby si rostliny za čas navzájem nepřekážely a nebraly si živiny. Řezat můžete jakkoli a kdykoli od jara do poloviny léta - spolehlivě obráží i ze starého dřeva a roste rychle. Každý řez ji přiměje k tvorbě nových, červených listů, čehož se dá využít někdy i trochu záměrně. Jakkoliv se blýskavka hodí k výsadbě živých plotů, stejně tak zazáří i jako solitéra, obzvláště starší zahuštěné keře zaujmou na první pohled barevností svých listů a kontrastně bílým květenstvím.

Velikost 40-60 cm

K2,5L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: