Pennisetum alopecuroides 'Hameln' (Dochan psárkovitý)

Kód: 37918
239 Kč 213,39 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Okrasné trávy by neměly chybět v žádné zahradě, krom toho, že jsou velice dekorativní a květy lze využít k výzdobě různého typu (např. do vázy s ostatními na podzim kvetoucími květinami, do suchých vazeb, věnců a podobně), tak zároveň svým pohybem při sebemenším závanu větru dodávají zahradě dynamiku a eleganci.

Vousatec neboli dochan psárkovitý je velmi elegantní okrasná tráva se středně až tmavě zelenými listy. Tvoří husté trsy vzdáleně připomínající přetékající fontánu. Od poloviny léta vykvétá nápadnými klasovitými květy, které jsou pískově béžové s jemně purpurovým odstínem bohatých "vousků" v okvětních kláscích. Odrůda 'Hameln' je kompaktnějšího vzrůstu s výškou 50-60 cm a šířkou 60-80 cm a její květové stonky jsou výše nad úrovní listů, čímž více vyniknou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Daří se mu na slunných a výhřevných stanovištích s dobře odvodněnou, hlinitopísčitou půdou, ale s dostatečnou vlhkostí. Nejedná se o suchomilnou trávu, protože bez rovnoměrné zálivky v letním období mohou trsy zasychat a rostlině se nechce vykvést. Nesnáší přemokření.

Na zimu celý trs svažte do snopu, což zabrání přemokření a následnému vyhnívání kořenů. Je vhodné kolem rostliny přihrnout nějaký propustný materiál (spadané listí, slámu, mulč...), tím také ochráníte kořeny proti vymrznutí. Na jaře pak celý trs seřízněte asi 10 cm nad zemí, rostlina znovu vyžene nové výhony.

Mrazuvzdorná do cca -27°C.

Velikost 40-60 cm

K2L

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné trávy
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: