Miscanthus sin. "Red Chief" (Ozdobnice čínská)

Kód: 34682/K4L
486 Kč 422,61 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Varianta

Red Chief má ta nejvýraznější bordó květenství ze všech, která dosahují výšky až 170 cm, vykvétají od srpna do října. Roste v trsech a má úzké, dlouhé, zelené listy s bílou vertikální linkou uprostřed, které jsou ve srovnání s jinými druhy mnohem jemnější.

Vynikne zejména jako solitéra či jako dominanta uprostřed zeleného záhonu, své místo si najde i ve skupinových výsadbách. Lze z něho vytvořit i elegantní živý plot. Nehodí se jako podrost stromů či vyšších keřů, neboť by neměl dostatek světla. Lze jej vysazovat i v blízkosti vodních prvků, dbejte však na to, aby nebyl v přemokřené půdě.

Velikost malé sazenice: 60-80 cm / velké sazenice: 120-140 cm

K 2/4 L

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Péče o tento kultivar není náročná. Stačí mu slunné stanoviště v běžné výživné zahradní půdě. Nejlépe se mu bude dařit v polosuchém a propustném prostředí. Miscanthus sinensis 'Red Chief' stříhejte zásadně až po zimě, ne před ní. Zabráníte tím zahnívání, které by uvnitř rostliny způsobily dešťové a sněhové srážky. Ozdobnici pouze svážeme do snopů, aby přečkala i -20 °C mrazy (někde se udává až -29°C). V únoru nebo březnu travinu seřízneme přibližně 10 cm nad zemí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: