Magnolia soulangeana (Šácholan Soulangenův)

Kód: 37432
399 Kč 356,25 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Květy této magnolie jsou velmi voňavé, ve tvaru širokých tulipánů, zvenčí narůžovělé až slabě nachové s přechodem do bílé při horní části okvětních plátků, uvnitř vždy bílé a objevují se na rostlině bez listů. Poupata jsou poměrně velká, plstnatá a na rostlině se tvoří již ke konci předešlého léta. Dospělý keř může nést květy až 30 cm široké při plném rozevření. Jakmile dosáhne 6-8 let, kvete bohatě a spolehlivě každý rok. Široce vejčité až oválné listy jsou sytě až tmavě zelené, tuhé, mírně zvlněné a plně olistěný strom patří k nejhustším listnáčům vůbec. Patří k nejrannějším kvetoucím stromům našeho klimatu. Vykvétá již v dubnu, proto doporučujeme najít jí místo, kde v zimě a po zimě nesvítí slunce moc brzy, aby nevyrašila předčasně a mráz jí nespálil květy. Tato magnólie se rozroste v podstatně rozlehlý, bohatě větvený keř s výškou 4-8 m (dle podmínek). 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyžaduje slunné nebo polostinné stanoviště, chráněné před silnými větry. Půdu potřebuje vysoce výživnou, mírně kyselou (přidejte rašelinu), neustále vlhkou, ale propustnou. Je vhodné ji v létě pro udržení vlhkosti zamulčovat, neboť zakořeňuje poměrně mělce a kořeny by mohly snadno vysychat. Plně mrazuvzdorná (-29°C až -32°C).

Nepotřebuje tvarování. Pokud ji ale chcete trochu usměrnit řezem, nejvhodnější doba je ihned po odkvětu, aby stihla nasadit poupata na příští rok. Vysazuje se převážně jako solitérní keř do zahrad a parků.

Velikost 60-80 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Sortiment rostlin
Hmotnost: 4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: