Magnolia 'George Henry Kern' (Šácholan)

Kód: 34067
399 Kč 356,25 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Cíleným křížením se v USA podařilo vyšlechtit kompaktní magnólii 'George Henry Kern', která roste pomalu a do hustého keře se záplavou květů. Květy jsou růžové barvy, mají 8 plátků a krásně voní. Vykvétají v hlavní vlně koncem dubna, i když o 7 až 10 dnů později než ostatní druhy, což květům umožní vyhnout se pozdním jarním mrazům. Později mohou znovu vykvést několika sporadickými květy v červenci, kdy se květ nerozevře celý, protože letní horko mu nedělá dobře, takže zůstane dobře vidět růžová barva vnější strany okvětních plátků. Opadavé listy jsou podlouhlé až úzce vejčité, středně zelené a hustě pokrývají celý habitus rostliny. Magnólie 'George Henry Kern' roste do široce pyramidálního keře a dospělé výšky kolem 3m doroste za cca 20 let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Opadavé magnólie potřebují vlhkou, mírně až velmi kyselou zem a umístění na plném slunci nebo v lehkém polostínu. Mají mělké kořeny, které sbírají živiny hlavně při horní vrstvě země, proto je důležité při výsadbě věnovat největší pozornost přisypání kvalitní rašeliny, eventuálně s příměsí dlouhodobě rozpustného hnojiva, nad kořeny seshora. Ale pozor na zasazení příliš hluboko, s největší pravděpodobností zahyne. Rostlinu sázíme stejně hluboko, jako byla v původní nádobě. Zasaďte ji tam, kde v okolí cca 2m od středu keře nebudete nic kopat ani rýt, nemá ráda, když se jí cokoliv děje u kořenů, kterými se rozroste doširoka kolem sebe. Ocení stanoviště chráněné před ostrým větrem, aby se snížilo riziko poškození květů, když nás ještě překvapí pozdní jarní mrazíky. Vhodná je především jihozápadní až západní strana v ideálním případě přirozený zimní stín sousedních stromů či staveb. Tím lze docílit mírného opoždění kvetení a výrazně tak omezíme riziko poškozením jarními mrazíky. Doporučujeme také zamulčování kořenů, aby se neztrácela vlhkost v žádném ročním období. Mrazuvzdornost do -27°C až -29°C.

Magnólie se nestříhají. Pouze pokud potřebujete vytvarovat keř, omezit vzrůst nebo udělat výchovný řez mladé rostlině rychle napěstované do nevzhledného tvaru, učiňte tak co nejdříve po odkvětu, aby stihla nasadit poupata na příští rok. Myslete na to, že každá magnólie může na řez reagovat rozdílně.

Velikost 30-40 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: