Jasminum nudiflorum (Jasmín nahokvětý)

Kód: 37001
199 Kč 177,68 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Jasmín nahokvětý je opadavý metlovitě rostoucí keř původem ze západní Číny a Tibetu. V domovině roste převážně v horských roklích a svazích v nadmořské výšce od 800 m až do 4 500 metrů nad mořem. Toto je zřejmě jediný druh pravého jasmínu nebo jeden z velmi mála, který lze pěstovat i u nás beze strachu o zmrznutí, jen musíme oželet jednu z typických vlastností jasmínu – vůni. Již od teplých dnů druhé poloviny zimy umí vykvést asi 2 cm dlouhé, trubkovité květy o 6 plátcích, které se objevují přímo na holých větvičkách – proto nahokvětý. Jsou jasně žluté a otevírají se z šarlatově červených poupat. Opadavé listy jsou trojčetné, úzce oválné a svěže zelené. Větvičky jsou čtverhranné a zelené po celý rok, takže i bez listí vypadají živě.

Jedná se o rychle rostoucí poléhavý keř, který se často mylně vydává za popínavku, protože jeho dlouhé pruty se často vyvazují k vertikální opoře, takže zanedlouho vytvoří pokryv stěn a plotů. Na druhou stranu jeho divoký růst z něj činí docela výzvu, chcete-li jej mít pěkný. To vám zajistí pravidelný a jednoduchý řez. Ihned po odkvětu jej vytvarujte dle libosti a mějte na paměti, že umí za rok narůst až jeden metr a dospělé, hluboce zmlazené rostliny i více. Na oplátku nabídne souměrně větvený závoj čerstvých, silných prutů s rovnoměrně rozvrstveným olistěním a v zimě bohatým kvetením. Bez opory roste převážně přízemně a trvá mu dlouho, než se díky nahodile vzpřímeným větvičkám vyšplhá nad jeden metr výšky. Poctivě stříhané rostliny umí vytvořit krásné, souměrně tvarované, pevné keře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěstuje se snadno – preferuje zásaditou, dobře propustnou půdu, ale zvládne téměř cokoliv kromě podmáčené země. Jediné, co potřebuje, je umístění na plném slunci. Nevyžaduje hnojení a netrpí na nemoci ani škůdce. Výborně mrazuvzdorný do min. -27 °C a na chráněných místech zvládne ještě o pár stupňů níže.

Velikost 40-60 cm

RK2

Doplňkové parametry

Kategorie: Sortiment rostlin
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: