Hosta sieboldiana 'Elegans' (Bohyška)

Kód: 38047
169 Kč 150,89 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Bohyšky nebo také funkie jsou trvalky s nádhernými listy do polostínu. Jejich domovem je Asie, avšak dnešní moderní kultivary pocházejí z Evropy a USA. Bohyška 'Elegans' vytváří mohutnou růžici listů, které dorůstají do výšky až 60 cm. Listy jsou velké, srdčité, s výraznou texturou a modro-zelené barvy. Od června do srpna vykvétají bílé až světle fialové květy na dlouhém stonku.

Tato půdopokryvná trvalka je vhodná pro výsadbu do podrostu stromů nebo vyšších keřů, krásně se hodí ke kapradinám a její listy jsou velmi elegantní jako doplněk vázaných kytic z řezaných květin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Trvalka vhodná pro spíše stinná, či polostinná místa, snese i krátkodobý přísun slunečního svitu (mluvíme ale spíše o ranním či večerním slunci, nikdy ne polední úpal). Bohyšky vysazujeme do dostatečně vlhké, humózní, čerstvé, a přihnojené půdy. Optimální poměr živin je potřeba správně vyvážit, v lehčích, příliš suchých půdách často zmenšuje listy. Listy začíná kroutit, pokud na ní dopadá více slunce, polední úpal jí doslova škodí. Krásně vyjímat se bude v okolí rybníků, v podrostech vyšších keřů, či stromů, ale i v nádobách. Hlízy vysazujeme do hloubky 5 cm, a mezi jednotlivými sazenicemi dodržujeme rozestupy minimálně 60 cm, ale radši větší, neboť jak zmiňujeme, bohyšky se postupně rozrůstají do větších plošných rozměrů. Roste pomalu a trvá několik let, než dosáhne plné velikosti. Množí se dělením trsů. Mrazuvzdorná do -26°C až -29°C, ale v chladnějších oblastech ji klidně přikryjte chvojím.

Velikost 20-30 cm

K1,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Trvalky, skalničky a bambusy
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: