Hibiscus syriacus 'Marina' (Ibišek syrský)

Kód: 38053
279 Kč 249,11 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Kultivar ibišku syrského 'Marina' je překrásně kvetoucí opadavý keř patřící do čeledi Malvaceae – slézovité. Dorůstá do výšky 2-3 m, do šířky 1-2 m a vytváří vzpřímeně rostoucí keř. Středně až tmavě zelené, trojlaločné, velmi atraktivní, opadavé listy jsou poměrně velké, 7-8 cm dlouhé, trojcípé, se znatelným jedním bočním lalokem. Vyrůstají na krátkých řapících a na podzim se barví do žluta. Kvete bohatě od července do září (za příznivého počasí i déle) velkými, fialovomodrými  květy s vínovým okem, ze kterého vybíhají paprsky do korunních  plátků. Pestík je krémově bílý, což výborně kontrastuje se sytě vybarveným květem. 

Skvěle se doplňuje se žlutě kvetoucími nižšími keři.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ibišek syrský ocení před větrem chráněné stanoviště na přímém slunci. Nemá velké nároky na pěstování a pokud mu dopřejete lehčí, dobře propustné zahradní půdy s dostatkem živin i vláhy, odvděčí se bohatým kvetením. Během letních horkých dnů zejména mladším keříkům dopřejte potřebnou dávku vody. Starší dřeviny tolerují sucho o něco lépe. 

Pokud začnou listy žloutnout a opadávat, je rostlina přelitá nebo nevhodně zasazená v těžké, neodvodněné zemi. Proto je dobré dát pod kořeny při výsadbě dobrou drenáž, pokud máte na zahradě hutnou, nepropustnou půdu. Ibišek má dužnaté kořeny, které si dobře poradí s dočasným nedostatkem vody, ale přemíra vody jim může ublížit. Je to typický příklad keře, kde je dobré naučit se rozpoznat správnou hranici mezi vlhkou zemí, kterou ibišky rozhodně potřebují, a mokrou zemí, která jim nevyhovuje a může je zahubit. Zjara můžete přihnojit Cereritem. Mrazuvzdornost do  – 23 °C.

Stříhání není nutné, v dobré půdě se sám větví do pěkného, oválně vzpřímeného tvaru a formuje hustý, téměř neprostupný, bohatě olistěný a bohatě kvetoucí keř. Pokud spíše než hustý keř máte raději velké květy, můžete jej každé jaro po mrazech sestříhnout až o dvě třetiny loňských větví. Ztratí tvar, ale nabídne až o polovinu větší květy. Starší keře je dobře radikálně zmladit, aby se jim při deštích neohýbaly větve.

Velikost 30-40 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: