Hibiscus syriacus 'Duc de Brabant' (Ibyšek syrský)

Kód: 26264
279 Kč 249,11 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Ibišek syrský je bezvadný a hlavně naprosto mrazuvzdorný, vzpřímeně rostoucí, opadavý keř, který vaši zahradu rozsvítí v polovině léta, kdy kvete jen velmi málo dřevin. Pochází z východní Asie a od doby svého objevení již vzniklo mnoho odrůd s různými barvami a velikostí květu, dokonce i pestrolisté.

'Duc de Brabant' je plnokvětou odrůdou syrského ibišku, jehož barva je nejblíže červené. Květ je středně velký, má 5-6 cm v průměru, velmi bohatý a barva sytě růžová až purpurově červená. Vykvétá od poloviny července a pokračuje až do září nebo října, pokud má dost poupat a je příznivé počasí. Opadavé listy jsou 5-7 cm dlouhé, trojcípé, nepříliš laločnaté, středně až tmavě zelené a svým tvarem vcelku atraktivní. S podzimem se listy zbarvují do žluta a opadávají. Dřevina vytváří hustý kompaktní keř s výškou 2-2,5 m a přibližně stejnou šířkou. Jako většina v létě kvetoucích dřevin raší dost pozdě, tak se nebojte, že třeba zmrznul, jestliže ještě v dubnu bude keř holý. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ibišek syrský ocení před větrem chráněné stanoviště na přímém slunci. Nemá velké nároky na pěstování a pokud mu dopřejete lehčí, dobře propustné zahradní půdy s dostatkem živin i vláhy, odvděčí se bohatým kvetením. Během letních horkých dnů zejména mladším keříkům dopřejte potřebnou dávku vody. Starší dřeviny tolerují sucho o něco lépe. 

Pokud začnou listy žloutnout a opadávat, je rostlina přelitá nebo nevhodně zasazená v těžké, neodvodněné zemi. Proto je dobré dát pod kořeny při výsadbě dobrou drenáž, pokud máte na zahradě hutnou, nepropustnou půdu. Ibišek má dužnaté kořeny, které si dobře poradí s dočasným nedostatkem vody, ale přemíra vody jim může ublížit. Je to typický příklad keře, kde je dobré naučit se rozpoznat správnou hranici mezi vlhkou zemí, kterou ibišky rozhodně potřebují, a mokrou zemí, která jim nevyhovuje a může je zahubit. Zjara můžete přihnojit Cereritem. Mrazuvzdornost do  -27 až -29 °C.

Stříhání není nutné, v dobré půdě se sám větví do pěkného, oválně vzpřímeného tvaru a formuje hustý, téměř neprostupný, bohatě olistěný a bohatě kvetoucí keř. Pokud spíše než hustý keř máte raději velké květy, můžete jej každé jaro po mrazech sestříhnout až o dvě třetiny loňských větví. Ztratí tvar, ale nabídne až o polovinu větší květy. Starší keře je dobře radikálně zmladit, aby se jim při deštích neohýbaly větve.

Velikost 30-40 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: