Hibiscus syr. 'China Chiffon'® (Ibišek syrský)

Kód: 36528
246 Kč 213,91 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Další z řady nových "chiffon" odrůd venkovních ibišků, které se vyznačují velkým květem, který je většinou dvojitý nebo plný.

Odrůda 'China Chiffon'® je opadavý vzpřímeně rostoucí keř s kulovitým tvarem, dosahující výšky okolo 1,8 m a podobné šířky. Má 10-12 cm v průměru velké květy se sněhově bílými okvětními plátky s menším, vínově červeným středem, z něhož do stran vystřelují tenké paprsky stejné barvy. Kolem středu vyrůstá druhá řada menších, zakrnělých, bílých až jemně narůžovělých okvětních plátků, různě tvarovaných a zvláštně formovaných, takže květ jimi nabývá na plasticitě. Opadavé listy jsou 5-7 cm dlouhé, trojcípé, nepříliš laločnaté, středně až tmavě zelené a svým tvarem velmi atraktivní. Jako u většiny v létě kvetoucích dřevin raší ibišek dost pozdě, tak si nedělejte zbytečné starosti, že třeba zmrznul, jestliže ještě v dubnu na keři nic neuvidíte.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento ibišek vyžaduje plné slunce a mírně vlhkou, dobře propustnou neutrální až mírně kyselou půdu, ideálně závětrné místo. Keř je odolný vůči mrazu (do -27 °C) a může být pěstován v řadě klimatických podmínek. Mladší keříky jsou na mráz citlivější, proto je první roky po vysazení chraňte zimní přikrývkou. Na jaře se doporučuje použít hnojivo s postupným uvolňováním živin nebo potom v průběhu vegetace tekutá hnojiva. Pro lepší násadu květů i jejich velikost můžete použít selektivní hnojiva na bázi fosforu (na tvorbu květů).

Má dužnaté kořeny, které si dobře poradí s dočasným nedostatkem vody, ale přebytek vody jim může ublížit. Ibišek je typický příklad keře, kde je dobré naučit se rozpoznat správnou hranici mezi vlhkou zemí, kterou ibišky rozhodně potřebují, a mokrou zemí, která jim vůbec nesvědčí a dokáže je zahubit. Jestliže listy začnou během sezóny žloutnout a opadávat, je rostlina momentálně přelitá nebo je nevhodně zasazená v těžké, neodvodněné zemi. Nejpozději v tento moment zasáhněte a ibišek přesaďte na lepší místo nebo mu na stávajícím místě poskytněte drenáž ke kořenům a zasypte propustnější zeminou.

Pravidelné odstraňování poškozených a odumřelých větví po odkvětu pomáhá udržet keř zdravý a zlepšuje jeho kvetení v dalších sezónách. Výraznější zásah řezem není nutný, ibišky si přirozeně udržují celkem kompaktní tvar, pokud mu po výsadbě dopřejete tzv. výchovný řez. Jediný řez, který je doporučován, je zkrácení již velkého, dospělého keře. Takový řez je lepší provádět postupně.

Velikost 30-40 cm

Specifikace K2,5L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: