Euonymus alatus (Brslen křídlatý)

Kód: 34721
239 Kč 207,83 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Tento brslen křídlatý se řadí mezi opadavé druhy a patří k opravdovým lahůdkám každé zahrady. Jeho listy jsou na jaře jasně zelené a s příchodem prvních chladnějších podzimních dnů se zbarvují do nádherné, karmínově červené. Uspořádání listů na větévkách je podobné jako u jasanu. Neméně atraktivní je textura 4-hranných větví s korkovými "křidélky", které vyniknou zejména v zimě, po opadání listů. Nevýrazné bělavé květy se objevují pozdě na jaře a pokud jsou opyleny, na podzim se keř zdobí ohnivě oranžovými drobnými plody, které zůstávají až do zimy.
Spíše než do výšky se rozrůstá do šířky, dospělý keř může za 20-30 let dosáhnout až 2,5m v průměru, pokud se nebude stříhat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud chcete, aby se váš brslen plně vybarvil do podzimní karmínové barvy, vysaďte ho na slunné stanoviště. Dobře poroste i v polostínu, ale podzimní zbarvení už nebude tak výrazné. Na půdní typ není náročný, nejlépe mu vyhovuje živná, hlinitohumózní a propustná půda s dostatkem zálivky.

Brslen křídlatý se dobře tvaruje, nevadí mu ani hlubší řez. Vyznačuje se odolností vůči znečištěnému ovzduší, takže ho můžete pěstovat i ve větších městech. Je plně mrazuvzdorný do -30 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: