Cupressocyparis leylandii 'Gold Rider' (Cypřišovec Leylandův)

Kód: 34868
1 140 Kč 1 017,86 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

'Gold Rider' je poměrně nedávno v Holandsku vyšlechtěný kultivar cypřišovce. Jeho ploché neopadavé větve jsou nápadně žlutozelené a výrazně vystupují do prostoru směrem ven od kmene. Cypřišovce v zimě neuvadají do bledších nebo dokonce nahnědlých odstínů, jak tomu bývá u jiných jehličnanů. Obzvláště barevné odrůdy jako tato září na zahradě po celý rok. Přirozený tvar je široce pyramidální, roste středně rychle do výšky okolo 10 m a šířky až 4 m. Jeho velikost můžete kontrolovat řezem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cypřišovec poroste v téměř jakékoli dobře odvodněné půdě, kde bude mít dostatek místa na kořeny. Počítejte s tím, že si do vzdálenosti cca 2m od kmene sebere většinu živin a vláhy z půdy. Při výsadbě vzrostlých exemplářů použijte šikmé kůly ke kmeni jako oporu na první 2-3 roky, aby jej vítr nevyvrátil, než zakoření. Mrazuvzdorný do min. -25°C.

Keře lze jakkoli stříhat od jara do konce léta, pouze neřežte do staršího dřeva. Je vynikající jako samostatně stojící solitér nebo vysazený v řadě jako nápadný živý plot.

Velikost 100+ cm

K10L

Doplňkové parametry

Kategorie: Konifery
Hmotnost: 10 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: