Clematis 'Solina' (Plamének)

Kód: 37331
235 Kč 204,35 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Plaménky patří mezi oblíbené popínavé rostliny, a to hlavně díky pestrobarevnému květenství a poměrně nenáročnému pěstování. Existuje velké množství druhů, liší se velikostí, tvarem a barvou květu.

Plamének 'Solina' je novější kultivar, se světle modrými až fialovými menšími květy, které dosahují do průměrné šíře 3-4cm. Jsou tvořeny 5 mírně zvlněnými okvětními plátky. Prašníky jsou světle žluté barvy. Kultivar dorůstá do výšky 2,4-3m. Nakvétá v průběhu léta. Patří do 3. skupiny plaménků určující jejich řez.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jako opora nám postačí i lehká, jednoduchá konstrukce, ke které se budou přichycovat listové úponky. Pro plamének je nejideálnější světlé a teplé stanoviště, plné slunce i polostín. Velmi dobré je udržovat spodní část rostliny (kořeny) ve stínu, toho docílíme vysazováním klematisů před nižší keříky nebo trvalky. Nikdy plaménky nevysazujeme na severní stranu, nejvíce jim vyhovuje jihovýchodní nebo jihozápadní strana. Zbožňují dobrou a výživnou půdu, bohatou na humus a živiny. Naopak těžko poroste v těžké půdě, jílovité, studené a mokré nebo naopak suché. Pokud chcete vysazovat více plaménku v řadě, sazenice sázejte 40-100 cm od sebe. Před zimou je dobré kolem rostliny navrstvit posekanou trávu nebo chvojí, aby rostlina nevymrzla. 

 

Řez plaménků:

1. skupina - je tvořena skupinou plaménků kvetoucích cca od května na krátkých letorostech vyrůstajících ze starého dřeva. Řez u této skupiny není nutný (případně pouze krátce po odkvětu).

2. skupina -  je tvořena skupinou plaménků kvetoucích na začátku léta. Květy se tvoří v průběhu května a června na loňských výhonech; poté se objevují ještě v menší míře v srpnu a v září. Řez by měl být jemný, cca 1,5m nad zemí, provedený v příznivém počasí v období od listopadu do března. Před rašením se odstraňují pouze slabé a odumřelé výhony.

3. skupina - je tvořena velkokvětými plaménky kvetoucími v létě. U nich je nutný každoroční silný řez. U mladých sazenic se výhony zkracují cca 20-40 cm na zemí, starší necháme vyšší, cca 30-50 cm nad zemí. Řez provádíme v příznivém počasí v období od listopadu do začátku března - nejvhodnější je období, kdy již začínají vyrážet pupeny.

Velikost 40-60 cm

RP1,6L

Doplňkové parametry

Kategorie: Popínavé dřeviny
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: