Buddleja davidii 'Black Knight' (Komule Davidova)

Kód: 26225
179 Kč 155,65 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Buddleja davidii 'Black Knight' je opadavý keř, který je oblíbený pro své tmavě fialové květy, je to jedna z nejtmavších odrůd na trhu. Dorůstá výšky 2,5 až 3 metry a vytváří větve, které rostou do vodorovného tvaru. Opadavé listy jsou vstřícné, kopinaté, matné, jemně chloupkaté, tmavě zelené. Keř je vzdušný a bujný, roste poměrně rychle a s věkem získává čím dál hezčí tvar s přepadavými postranními větvemi, obtěžkanými květy, ty jsou sytě tmavě fialové a rostou v koncových hroznech, které jsou dlouhé 15 až 30 cm. Kvete od července do září.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Buddleja davidii 'Black Knight' je nenáročný keř na pěstování. Preferuje slunné a chráněné polohy s dobře propustnou, živnou a vlhkou půdou. Není-li půda příliš bohatá na živiny, může být komule pravidelně hnojena organickými hnojivy, například hnojivy pro okrasné dřeviny. Doporučuje se hnojit v dubnu a květnu. Rostlina je tolerantní k sušším obdobím, ale v suchu by měla být pravidelně zalévána. Je také poměrně odolná vůči mrazu a snáší teploty až do -15 °C (někde se udává až do cca -27°C). Mladé rostliny by měly mít na zimu ochranu před mrazy, než budou mít dostatečně vyzrálé dřevo. Můžete jim poskytnou nastýlku ze spadaného listí nebo smrkového chvojí.

Rostlinu je nejlepší vysazovat na jaře nebo na podzim. Před výsadbou by měla být připravena díra o velikosti asi dvakrát větší než kořenový bal. Keř by měl být zasazen tak, aby byl kořenový krček hladce zapuštěn pod povrch půdy.

Nejlepší období pro řez je na jaře po mrazech před novým rašením. Keř může být ořezán téměř až na kostru, zpravidla asi na třetinu délky výhonů, dobře regeneruje. Odstraňte všechny poškozené nebo suché větvičky. Ořezávání podpoří růst nových výhonů, keř je pak hustší a bohatěji kvete.

K2,5L

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: