Betula pendula 'Youngii' (Bříza bělokorá převislá) 180KM

Kód: 20306
3 297 Kč 2 943,75 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Nízký, převislý, kaskádovitý strom, dorůstající do výšky přibližně 2-3 m (v plné dospělosti může dorůst až do výšky 5 m) a do šířky 1-3 m. Tato břízka se vyznačuje krásnou bílou kůrou a svěžím olistěním. Postrádá hlavní terminál a nové větve se tvoří nad roubem, jsou až 1 m dlouhé a vždy se sklánějí. Nestříhaný stromek vytvoří hustý deštník větví a listů v přibližně neměnné výšce tak, že kmínek bude málo vidět. Pokud ale v prvních letech na jaře zkrátíte horní větve na cca ¼ původní délky, dřevo bude sílit směrem vzhůru, rostlina bude nabývat rychleji na výšce a tvořit kaskády převislých větví.

 
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bříza bělokorá je nenáročná, vitální dřevina, která je schopna se uchytit a růst i v nepříznivých podmínkách. Prosperuje na slunných stanovištích, ale nepřekáží jí ani polostín. Podobně jako ve volné přírodě se po dobrém zakořenění umí vypořádat se suchými půdami, ale daří se jí i ve vlhčích nebo dokonce až v mokrých zeminách. Při výsadbě na zahradě jí však podle možností dopřejte dobře propustnou, mírně vlhkou, výživnější zahradní půdu. V případě těžké jílovité zeminy přidejte do výsadbové jámy kromě rašelinového substrátu i štěrk nebo písek. Po výsadbě stromek pravidelně zavlažujte, abyste podpořili rychlejší zakořenění. Později bříza nemá žádné specifické požadavky.

Vyvazováním větví si můžete určit výšku stromku. Od místa posledního vyvázání klesají její větve už jen dolů a bříza dále už jen hrubne. Délku výhonů vytvářející deštník můžete řezem samozřejmě dále upravovat. Kultivar nevyžaduje zimní ochranu, mrazům odolává až do -45 °C.

Velikost: 180KM
K-FP

Doplňkové parametry

Kategorie: Sortiment rostlin
Hmotnost: 12 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: