Berberis thunbergii/buxifolia 'Atropurpurea Nana' (Dřišťál Thunbergův)

Kód: 37759
229 Kč 204,46 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

'Atropurpurea Nana' je oblíbenou odrůdou známého dřišťálu. Jeho opadavé listy jsou malé, lesklé, obvejčité až elipčité a pokud jej pěstujete na plném slunci, budou vždy výrazně purpurově vínové v létě a zářivě karmínově červené na podzim. Pouze spodní olistění, kam se slunce nedostane, zůstane světle zelené. V polostínu nemusí být barvy tolik intenzivní. Na jaře kvete drobnějšími žlutými květy, následně vytvoří červené podlouhlé nejedlé bobule, na kterých si ale rádi pochutnávají ptáci.Tvoří malý, přízemní keřík s mírně trnitými do stran se rozkládajícími větvičkami. Dorůstá do výšky 50-60 cm a do šířky okolo 80 cm. Dřišťály, i když mají trny, se těší velké oblibě díky nesmírné odolnosti vůči mnoha vlivům - počasí, horší půdě i mechanickému poškození.

Nízké dřišťály můžete použít jako půdopokryvnou podsadbu větších keřů nebo stromků, jako součást větších skalek, nebo jej pěstovat ve venkovních nádobách. Při pěstování v květináči nezapomeňte na dostatečnou zálivku, kořenový bal by neměl nikdy přeschnout.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyžaduje slunné až polostinné stanoviště. Do záhonů jej vysazujte nejlépe v březnu až květnu a od září do prvních mrazíků. Pěstovat lze v téměř jakékoli dobře odvodněné půdě. Hodí se do malých zahrádek, předzahrádek i do skalek. Při pěstování v nádobě (obzvláště v létě) nezapomeňte na dostatečnou zálivku, kořeny by neměly přeschnout. Hnojení není nutné, případně jej jednou za čas přihnojte hnojivem pro okrasné dřeviny. Střih není nutný. Mrazuvzdorný do cca -34°C.

Velikost 20-30 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: