Azalea (KH) 'Satan' (Azalka Knap hill)

Kód: 24815
388 Kč 337,39 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Její květy mají ohnivě oranžově červenou barvu. Roste rychle a bujně do výšky a šířky kolem 2 m. Silně a sladce voní. Květy se objevují na začátku azalkové sezóny – od první půlky května. Listy jsou středně zelené, opadavé, oválně podlouhlé a na podzim se barví do červené a vínové.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Opadavé azalky jsou vřesovištní rostliny, které na rozdíl od japonských milují plné slunce za předpokladu, že jim zajistíme neustále vlhkou, kyselou zem. Zvyknou si i na občasné vyschnutí v letních měsících, ale jejich listy budou slabé a náchylnější k plísním. Pokud na listech najdete flíčky, nebo se list začne nepřirozeně kroutit či ztrácet barvu, bez prodlení použijte některý vhodný fungicid. Většinou stačí 1-2 postřiky, aby rostlina zůstala až do opadání krásná a zdravá.

Azalky se nestříhají. Pouze pokud potřebujete vytvarovat nebo zmladit keř, učiňte tak co nejdříve na jaře, aby si stačila udělat nové výhony, na jejichž koncích budou květová poupata na příští rok. Obráží spolehlivě. Mají množství povrchových kořenů, kterými čerpají vláhu a živiny. Dopřejte jim při sázení lehkou, propustnou zem s rašelinou, nevápněným kompostem a listovkou. Plně mrazuvzdorná do cca. -34 °C.

Obal: C 2 L

Velikost: 40-60 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: