Azalea (KH) 'Satan' (Azalka Knap Hill)

Kód: 24815
350 Kč 312,50 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Tato opadavá azalka má vzpřímeně vystoupavý habitus. Roste rychle a bujně do výšky kolem 2m a šířky okolo 1,5 m. Její květy mají ohnivě oranžovočervenou barvu s bílými tečkami v centru. Silně a sladce voní. Květy se objevují od první půlky května a kvetou přibližně do půlky června. Listy jsou středně zelené, opadavé, oválně podlouhlé a na podzim se barví do červené a vínové.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Opadavé azalky jsou vřesovištní rostliny, které na rozdíl od japonských milují plné (spíše dopolední) slunce za předpokladu, že jim zajistíme neustále vlhkou, kyselou zem. Zvyknou si i na občasné vyschnutí v letních měsících, ale budou slabé a náchylnější k plísním. Pokud na listech najdete flíčky, nebo se list začne nepřirozeně kroutit či ztrácet barvu, bez prodlení použijte některý vhodný fungicid a zkontrolujte zálivku. Většinou stačí 1-2 postřiky, aby rostlina zůstala až do opadání krásná a zdravá.

Pokud potřebujete vytvarovat nebo zmladit keř, učiňte tak co nejdříve na jaře, aby si stačila udělat nové výhony, na jejichž koncích budou květová poupata na příští rok. Obráží spolehlivě. Mají množství povrchových kořenů, kterými čerpají vláhu a živiny. Dopřejte jim při sázení lehkou, propustnou zem s rašelinou, nevápněným kompostem a listovkou. Je vhodné kořenový systém zamulčovat kvůli lepšímu zadržování vlhkosti. Plně mrazuvzdorná do cca. -34 °C.

Velikostz 40-60 cm

Specifikace K2,5L

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Azalky a rododendrony
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: