Acer palmatum 'Katsura' (Javor dlanitolistý)

Kód: 34871
2 157 Kč 1 925,89 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Japonský javor 'Katsura' se pěstuje zejména pro své vysoce atraktivní zbarvení rašících listů zjara a pak na podzim. Typicky pěticípé, dlanité listy jsou nejprve jasně žlutozelené s příměsí oranžové s nápadně měděnými okraji, v létě vyzrávají do sytě zelené a na podzim je barva opět světlejší, tentokrát sytě zlatožlutá až oranžová bez vybarvených okrajů. Nápadné jsou i červené řapíky mladých listů.

'Katsura' roste spíše pomalu do široce trychtýřovitého tvaru. V prvních deseti letech růstu vytvoří keř o výšce kolem 1,5m a jakmile se jeho výška přiblíží dvěma metrům, začíná se výrazně rozkládat do stran, čímž jeho šířka dosáhne stejných rozměrů jako výška.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Javory dávají přednost kyselejší půdě, vlhčí (ne přemokřené) a propustné. Kořeny zamulčujte. Nejlépe mu bude v polostínu. Lze jemně tvarovat řezem, nejvhodnější doba je od konce podzimu do poloviny zimy, aby mu nevytékala míza. Pokud to nestihnete, proveďte řez co nejdříve zjara po mrazech, protože javory raší brzy. Především během léta dbáme na pravidelnou zálivku. Přílišné vysušení půdy se většinou projeví popálením okrajů listů. Zamulčování povrchu o trochu oddálí výrazné vysušení. Používáme dlouhodobě působící hnojiva pro okrasné dřeviny. Vzhledem k menší velikosti je vhodný i do malých zahrad a předzahrádek či venkovních kontejnerů. 'Katsura' je také vhodný na tvarování bonsají. Plně mrazuvzdorný do cca -27°C.

Velikost 100-120 cm

K10L

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřeviny na kmínku
Hmotnost: 8 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: