Acer palmatum 'Katsura' (Javor dlanitolistý)

Kód: 34871
2 157 Kč 1 925,89 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Japonský javor 'Katsura' se pěstuje zejména pro své vysoce atraktivní zbarvení rašících listů zjara a pak na podzim. Typicky pěticípé, dlanité listy jsou nejprve jasně žlutozelené s příměsí oranžové s nápadně měděnými okraji, v létě vyzrávají do sytě zelené a na podzim je barva opět světlejší, tentokrát sytě zlatožlutá až oranžová bez vybarvených okrajů. Nápadné jsou i červené řapíky mladých listů.

'Katsura' roste spíše pomalu do široce trychtýřovitého tvaru. V prvních deseti letech růstu vytvoří keř o výšce kolem 1,5m a jakmile se jeho výška přiblíží dvěma metrům, začíná se výrazně rozkládat do stran, čímž jeho šířka dosáhne stejných rozměrů jako výška.

Vzhledem k menší velikosti je vhodný i do malých zahrad a předzahrádek či venkovních kontejnerů. 'Katsura' je také vhodný na tvarování bonsají.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Javory dávají přednost kyselejší půdě, vlhčí (ne přemokřené) a propustné. Nejlépe mu bude v polostínu. Především během léta dbáme na pravidelnou zálivku. Přílišné vysušení půdy se většinou projeví popálením okrajů listů. Zamulčování povrchu kolem kořenů pomůže k udržení vlhkosti. Používáme dlouhodobě působící hnojiva pro okrasné dřeviny. Mrazuvzdornost -27°C. 

Lze jemně tvarovat řezem, nejvhodnější doba je od konce podzimu do poloviny zimy, aby mu nevytékala míza. Pokud to nestihnete, proveďte řez co nejdříve zjara po mrazech, protože javory raší brzy. Ale nejlepší je japonské javory neřezat, nechat je růst do jejich přirozeného tvaru a odstraňovat pouze suché či poškozené větvičky.

 

Velikost 100-120 cm

K10L

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřeviny na kmínku
Hmotnost: 8 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: