Acer palmatum 'Brown Sugar' (Javor dlanitolistý)

Kód: 36396
4 900 Kč 4 375 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Acer palmatum 'Brown Sugar' je kultivar japonského javoru, který je oblíbený pro své listy v pestrých barvách. Jsou malé, pětilaločné, světle zelené s okrajem v barvě švestky. V létě se listy mění na žluté až zlaté a na podzim se zbarvují do červených a oranžových odstínů. Mladé větve jsou červenohnědé a později se stávají stříbřitě šedými. Jarní květy jsou nenápadné, malé a červené, vyrůstající na koncích větví, později je vystřídají křídlaté plody. Tento strom dorůstá do výšky i šířky 2-3 metry, a vytváří hustý kompaktní keř s přitažlivým tvarem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Javor 'Brown Sugar' preferuje polostín a stanoviště chráněné před větrem. Nesnáší přímé slunce a suchý vzduch. Můžete jej vysadit v blízkosti vodního prvku. Vyžaduje vlhkou a propustnou půdu, s dobrou drenáží. Nejlépe roste v mírně kyselé až neutrální půdě. Potřebuje pravidelnou zálivku, zejména během suchých období. Hnojte pravidelně během vegetačního období organickým hnojivem nebo speciálním hnojivem pro javory.

Doporučuje se javory neřezat a nechat jim přirozený růst. Pokud přece, pak se prořezávání provádí v zimě nebo brzy na jaře, kdy jsou viditelné silné větve, které brání v růstu ostatních větví. Nesnažte se však o nadměrný řez, protože to může způsobit javoru zdravotní problémy.

 Velikost 150+

Specifikace K14L

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřeviny na kmínku
Hmotnost: 6 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: