Potentilla fruticosa 'Bella Lindsey' (Mochna křovitá)

Kód: 33452
138 Kč 123,21 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Půvabná mochna křovitá Bella Lindsey je poměrně nízko rostoucí keř se středně až tmavě zelenými listy. V dospělosti dosahuje výšky okolo 50 cm. Krásné zářivě žluté, pětičetné květy se tvoří od června do září a lákají mnoho opylovačů. Na konci podzimu pomalu přechází do teplé oranžovožluté barvy.

Vhodná ke skupinové výsadbě, stejně tak ji můžete pěstovat v nádobě na terase nebo na balkóně. Díky výrazné barvě květů vynikne i vysazená pod vyššími keři a stromy. Pro svůj nižší vzrůst skvěle doplní vaši skalku nebo záhonek na přezahrádce. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mochny nejsou náročné na pěstování. Mají rády slunná nebo polostinná místa, pěstují se v chudých, písčitohlinitých a dobře propustných půdách nebo na skalkách. Divoce rostoucí odrůdy je pro kompaktní růst dobré zjara zastříhnout o cca jednu třetinu. Nepotřebují hnojení ani extra zálivku, jakmile dobře zakoření, ale vhodným hnojivem na tvorbu květů podpoříte násadu nových poupat. Pokud máte v zahradě vápenatou půdu, nedělá mochně dobře, může trpět na chlorózu. Také polévání vodou, která obsahuje vápník, není vhodné.  Mrazuvzdorné do cca - 40°C.

Velikost sazenice: 30-40 cm

K 1,4 L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: