Chaenomeles x superba 'Orange Trail' (Kdoulovec nádherný)

Kód: 36567
213 Kč 190,18 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Kdoulovec nádherný 'Orange Trail' je okrasný opadavý keř se střídavě uspořádanými, lesklými, tmavě zelenými listy. Květy se začínají objevovat v bohatých shlucích výrazné oranžové barvy již v době, kdy se příroda teprve připravuje na jaro. Plně vykvétají v dubnu a pokračují do května. Z květů se vytvářejí dekorativní žluté plody s intenzivním aroma. Roste do výšky i šířky 1-1,2 m v celkem kompaktním habitu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kdoulovce porostou v téměř jakékoli půdě, ale nesnáší silně vápenitou (zásaditou) zem, stanoviště slunná až polostinná. Dopřejte jim rovnoměrné vlhko, a jakmile zakoření, zalévat nemusíte. Mrazuvzdorný do min. -26°C. Lze pěstovat ve venkovních nádobách.

Kdoulovec nádherný (Chaenomeles x superba) je třeba řezat brzy na jaře, ovšem jen v podobě odstranění suchých, poškozených a slabých výhonků nebo těch, nasměrovaných dovnitř keře a vykazující známky nemocí nebo škůdců. Zmlazující řez pak lze provádět jen jednou za několik let. Spočívá v odstranění některých nejstarších výhonků.

Plody se používají k dochucení různých pokrmů z jablek a hrušek, kde zvýrazní jejich chuť a vůni. Samostatně se z nich vyrábějí džemy, kompoty a tepelně zpracovávané dezerty, protože v našich středoevropských podmínkách nejsou vhodné pro přímou konzumaci. Jsou tuhé a je nutné je tepelně zpracovat, aby změkly a naplno se rozvinulo jejich aroma. Mají vysoký obsah draslíku, množství cukrů je rovnocenné s jablky a nezanedbatelný je i jejich vysoký obsah vitamínu C.

Velikost 20-30 cm

Specifikace K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: