Magnolia 'Betty' (Šácholan)

Kód: 34670
399 Kč 346,96 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

Květy magnólie 'Betty' jsou zvenku růžově až temně purpurové, zevnitř téměř bílé, mají až 19 protáhlých okvětních plátků, které se v plném slunci úplně rozevřou do tvaru hvězdy o rozpětí až 20 cm. 'Betty' krásně voní, její sytá delikátní vůně s jasným nádechem citrusů si vás získá. Kvete dříve, než vyraší listy a u některých exemplářů se objevují květy sporadicky až do podzimu. Po odkvětu jsou magnolie neméně atraktivní svým hustým, sytě zeleným olistěním, které si i přes léto zachovává svěží zelenou barvu, místy získává bronzový nádech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Opadavé magnólie potřebují vlhkou, mírně až velmi kyselou zem a umístění na plném slunci nebo v lehkém polostínu. Mají mělké kořeny, které sbírají živiny hlavně při horní vrstvě země, proto je důležité při výsadbě věnovat největší pozornost přisypání kvalitní rašeliny, eventuálně s příměsí dlouhodobě rozpustného hnojiva, nad kořeny seshora. Ale pozor na zasazení příliš hluboko, s největší pravděpodobností zahyne. Rostlinu sázíme stejně hluboko, jako byla v původní nádobě. Zasaďte ji tam, kde v okolí cca 2m od středu keře nebudete nic kopat ani rýt, nemá ráda, když se jí cokoliv děje u kořenů, kterými se rozroste doširoka kolem sebe. Ocení stanoviště chráněné před ostrým větrem, aby se snížilo riziko poškození květů, když nás ještě překvapí pozdní jarní mrazíky. Vhodná je především jihozápadní až západní strana v ideálním případě přirozený zimní stín sousedních stromů či staveb. Tím lze docílit mírného opoždění kvetení a výrazně tak omezíme riziko poškozením jarními mrazíky. Doporučujeme také zamulčování kořenů, aby se neztrácela vlhkost v žádném ročním období. Mrazuvzdornost do -27°C až -29°C.

Magnólie se nestříhají. Pouze pokud potřebujete vytvarovat keř, omezit vzrůst nebo udělat výchovný řez mladé rostlině rychle napěstované do nevzhledného tvaru, učiňte tak co nejdříve po odkvětu, aby stihla nasadit poupata na příští rok. Myslete na to, že každá magnólie může na řez reagovat rozdílně.

 Velikost 30-40 cm

Specifikace K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: