Imperata cylindrica 'Red Baron' (Imperáta válcovitá)

Kód: 21299
150 Kč 130,43 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Vytváří kompaktní úhledné trsy s výrazným červeným zbarvením v horní polovině listů, obzvláště v pozdním létě. Dorůstá do výšky kolem 50 cm, květenství nevýrazné. Vhodná i pro výsadbu do nádob a koryt, ale parádu udělá i ve skupinové výsadbě, jako netradiční obruba chodníků a záhonů, působivá také jako podsadba okrasných dřevin.

K 2 L

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejlépe se jí bude dařit na slunném stanovišti, kde dosáhne nejintenzivnějšího zbarvení, ale nevadí ani mírně přistíněné polohy. Vysazujte do dobře propustné, mírně vlhké, humózní půdy bohaté na živiny. Špatně se jí bude dařit v těžkých, jílovitých a málo odvodněných půdách, stejně tak i v příliš suchých půdách. Zalévejte tedy přiměřeně. Možno kolem rostliny vysypat mulč, který zajistí, že půda zůstane vlhká. Pokud chcete imperatu pěstovat v nádobách, nezapomeňte, že nádoby musí být dostatečně prostorné a vždy vybaveny odtokovým otvorem na dně. Na zimu je vhodné nádoby obalit pytlovinou, bublinkovou fólií, nebo jinou zimní ochranou, neboť kořeny bývají náchylnější k přemrznutí, než když jsou vysazené v zemi.

Jinak rostlina nevyžaduje žádnou zvláštní péči, listy se nechávají na záhoně během celé zimy a stříhají se až na jaře. Starší rostliny ztrácejí na atraktivitě, proto je po nějakém čase zmlaďte a rozdělte. Imperata válcovitá odolává mrazům do -15°C až -18°C, tudíž je důležité chránit ji zejména první rok po výsadbě proti silnějším mrazům. Zakryjte ji na zimu vrstvou suchých listů, chvojím nebo jinou vhodnou přikrývkou, jinak nemusí přežít.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sortiment rostlin
Hmotnost: 2.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: