Hibiscus syriacus 'Pink Giant'® (Ibišek syrský)

Kód: 38050
279 Kč 249,11 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Ibišek syrský je bezvadný a hlavně naprosto mrazuvzdorný, vzpřímeně rostoucí, opadavý keř, který vaši zahradu rozsvítí v polovině léta, kdy kvete jen velmi málo dřevin. Pochází z východní Asie a od doby svého objevení již vzniklo mnoho odrůd s různými barvami a velikostí květu, dokonce i pestrolisté.

'Pink Giant'® je jeden z nejoblíbenějších kultivarů ibišku syrského. Kvete opravdu růžově jednoduchými, až 12 cm velkými květy s červeným středem. Kvete spolehlivě a hojně každým rokem během července až do září (za hezkého počasí ještě déle). Roste středně rychle, roční přírůstek je 15-30 cm, výška kolem 20. roku po výsadbě 1,6 až 2,2 m. Opadavé listy jsou 5-7 cm dlouhé, trojcípé, hluboce laločnaté, středně až tmavě zelené a svým tvarem velmi atraktivní. Jako většina v létě kvetoucích dřevin raší dost pozdě, tak se nebojte, že třeba zmrznul, jestliže ještě v dubnu bude keř holý. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ibišek syrský ocení před větrem chráněné stanoviště na přímém slunci. Nemá velké nároky na pěstování a pokud mu dopřejete lehčí, dobře propustné zahradní půdy s dostatkem živin i vláhy, odvděčí se bohatým kvetením. Během letních horkých dnů zejména mladším keříkům dopřejte potřebnou dávku vody. Starší dřeviny tolerují sucho o něco lépe. 

Pokud začnou listy žloutnout a opadávat, je rostlina přelitá nebo nevhodně zasazená v těžké, neodvodněné zemi. Proto je dobré dát pod kořeny při výsadbě dobrou drenáž, pokud máte na zahradě hutnou, nepropustnou půdu. Ibišek má dužnaté kořeny, které si dobře poradí s dočasným nedostatkem vody, ale přemíra vody jim může ublížit. Je to typický příklad keře, kde je dobré naučit se rozpoznat správnou hranici mezi vlhkou zemí, kterou ibišky rozhodně potřebují, a mokrou zemí, která jim nevyhovuje a může je zahubit. Zjara můžete přihnojit Cereritem.  Plně mrazuvzdorný do min. -27°C.

Co se řezu týče, názory se různí. Nicméně zkušení zahradníci doporučují seříznout keřík pouze po výsadbě tzv. výchovným střihem, aby rostliny získaly tvar a odstranily se příliš dlouhé a nevzhledné větve. Keř nebude prutovitý a bude mít přirozeně bohatší tvar, nicméně květy budou nejspíše menší. Další možný a doporučovaný řez je zkrácení již velkého, dospělého keře. Jiný názor zní,  že keře je vhodné pravidelně prosvětlovat jarním řezem (březen - duben), chceme-li podpořit bohaté kvetení zkrátíme na jaře všechny loňské přírůstky na 1/3 délky, slabé výhony až na 1/5. Tímto silným řezem podpoříme bujný růst nových letorostů na kterých se v horní polovině vytvoří bohatá násada poupat. Vyzkoušejte, co vám bude lépe vyhovovat.

Velikost 30-40 cm

K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: