Cornus alba 'Elegantissima' (Svída bílá)

Kód: 37912
189 Kč 168,75 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Svída bílá je opadavý, rychle rostoucí keř, který řadíme do čeledi Cornaceae - dřínovité. Domovinou původního druhu je Sibiř, ale roste i v severních provinciích Číny a na Korejském poloostrově. Svída bílá je jedním z nejkrásnějších okrasných keřů, které se pěstují v zahradách. Jsou totiž naprosto bezúdržbové a spolehlivé, netrpí na škůdce ani choroby a postarají se o krásnou podívanou během celého roku. 

Kultivar 'Elegantissima' nabízí panašované listy 5-7 cm dlouhé, nepravidelně vejčité,  středně zelené s krémově bílými okraji, které brzy na podzim přechází do sytě růžové a později celý list zčervená. Zralé větvičky mají sytě vínově červený odstín, který vynikne nejvíce po opadání listů a v zimě, kdy je pod keřem souvislá vrstva sněhu. Od května do června bohatě kvete drobnými okolíky z malých bílých kvítků v červených kalíšcích, ze kterých dozrávají bílé korálkovité plody. Roste rychle do výšky cca 2,5-3m a do přibližně stejné šířky. Vytváří kompaktní a poměrně hustý keř, takže si můžete být jisti, že ho v zahradě nepřehlédnete.

Je celoročně velmi dekorativní. Vytvoří zajímavý solitér, skvěle vynikne v podrostu vysokých okrasných dřevin, lze použít také k oddělení tematicky odlišných částí pozemku. Pomůže zkrášlit kamenné zídky, altánky či pergoly. Zároveň se uplatní v městských parcích i v zahradách v moderním i venkovském stylu.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svída bílá má v oblibě slunná stanoviště, ale dobře poroste i ve světlém polostínu. Vyhovují jí dobře propustné, mírně vlhké, výživnější, hlinitopísčité půdy, ale po zakořenění se bez problémů vypořádá i se suchými a méně výživnými půdami. Na rozdíl od mnoha jiných dřevin snese i přemokřené zeminy. Pravidelné zavlažování se doporučuje zejména po výsadbě, ale zálivku jí dopřejte i během letních veder.

Kultivar 'Elegantissima' sice není nutno pravidelně hnojit, ale to neznamená, že to neocení. Použijte tekutá hnojiva určená pro okrasné keře. Svída bílá velmi dobře snáší řez, proto ji jednou za čas můžete na jaře bez obtíží zmladit zkrácením větví až na 15 či 20 cm. Kultivar nevyžaduje zimní ochranu, je mrazuvzdorný do -39 °C.

Velikost 40-60 cm

K4L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: