Chaenomeles x superba 'Crimson and Gold' (Kdoulovec nádherný)

Kód: 36564
213 Kč 190,18 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Kříženec kdoulovce nádherného 'Crimson and Gold' dorůstá do výšky 1 - 1,5 m a do skoro stejné šířky. Habitus je kompaktní. Listy jsou drobnější, opadavé, lesklé a svěže zelené, na délku mají 3 - 4 cm. Větvičky jsou pokryty trny o velikosti 2 - 3 cm. S příchodem jarního počasí, často již v první půlce dubna i dřív, se otevírají první krásně vybarvené květy. Tvarově jsou šálkovité, většinou pětičetné a září sytě červenou barvou, zatímco tyčinky jsou žluté. Kvetou poměrně dlouho, ještě v květnu bývají keře plně rozkvetlé. Květy střídají plody, které se tvarově podobají hruškám a hojně se využívají k výrobě džemů. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kdoulovce porostou v téměř jakékoli půdě, ale nesnáší silně vápenitou (zásaditou) zem, stanoviště slunná až polostinná. Dopřejte jim rovnoměrné vlhko, a jakmile zakoření, zalévat nemusíte. Mrazuvzdorný do min. -28°C. Lze pěstovat ve venkovních nádobách.

Kdoulovec nádherný (Chaenomeles x superba) je třeba řezat brzy na jaře, ovšem jen v podobě odstranění suchých, poškozených a slabých výhonků nebo těch, nasměrovaných dovnitř keře a vykazující známky nemocí nebo škůdců. Zmlazující řez pak lze provádět jen jednou za několik let. Spočívá v odstranění některých nejstarších výhonků.

Plody se používají k dochucení různých pokrmů z jablek a hrušek, kde zvýrazní jejich chuť a vůni. Samostatně se z nich vyrábějí džemy, kompoty a tepelně zpracovávané dezerty, protože v našich středoevropských podmínkách nejsou vhodné pro přímou konzumaci. Jsou tuhé a je nutné je tepelně zpracovat, aby změkly a naplno se rozvinulo jejich aroma. Mají vysoký obsah draslíku, množství cukrů je rovnocenné s jablky a nezanedbatelný je i jejich vysoký obsah vitamínu C.

Velikost 20-30 cm

Specifikace K2,5L

Doplňkové parametry

Kategorie: Listnaté keře
Hmotnost: 3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: