Buddleja dav. 'Empire Blue' (Komule Davidova)

Kód: 34415
959 Kč 833,91 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

'Empire Blue' je atraktivní komule se sytě fialovými květy s oranžovým středem. Jednotlivé trubkovité květy jsou uspořádané v hustých latách a krásně voní. Svým květenstvím vzdáleně připomíná šeřík, proto se komulím také přezdívá letní šeřík. Opadavé listy jsou vstřícné, kopinaté, matné, jemně chloupkaté, sivě zelené až lehce modrozelené. Keř má vzpřímený, hustý a vzdušný habitus. Dorůstá do výšky až 4 m. Vykvétá od července a doba kvetení trvá až do října, odstraňováním odkvetlých lat, podpoříte tvorbu nových květenství.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Komule není náročná na pěstování. Potřebuje vysadit na plné slunce do velmi živné, propustné, ideálně hlinitopísčité a dobře odvodněné země, protože v přemokřené půdě by mohla v zimě uhnít. Je vhodné rostlině při sázení zajistit drenážní vrstvu kvůli odvodu přebytečné vody od kořenového systému.

Doporučujeme keř každý rok zjara zastříhnout na pevnou kostru nebo provést zpětný řez, kterým odstraníme až 80% loňských větví a to v době, kdy se začnou nalévat pupeny. Obráží spolehlivě a rychle a takto zmlazená bude pěkně olistěná a bohatá.

Odrůda je mrazuvzdorná do cca -27°C, ale v teplejších oblastech se jí daří mnohem lépe. Do chladnějších regionů vysazujte již starší vyzrálejší rostliny a při silných a déle trvajících mrazech je vhodné rostlinu opatřit nastýlkou ze spadaného listí nebo smrkového chvojí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: